Borsa çöker mi? İflas Başvuruları ‘Tehlikeli Seviyelere’ Yükseldi!

Borsa çöker mi? İflas Başvuruları 'Tehlikeli Seviyelere' Yükseldi!
Borsa çöker mi? İflas Başvuruları 'Tehlikeli Seviyelere' Yükseldi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa çöker mi? İflas Başvuruları ‘Tehlikeli Seviyelere’ Yükseldi!

Borsa çöker mi? İflas başvuruları 'tehlikeli seviyelere' yükseldi
Borsa çöker mi? İflas Başvuruları ‘Tehlikeli Seviyelere’ Yükseldi!

Finans uzmanlarının ve önde gelen yatırımcıların ABD’deki ekonominin kasvetli durumuna ilişkin sürekli uyarıları ve daha da kasvetli geleceğine ilişkin tahminler arasında, son veriler ülkedeki iflas başvurularının önceki krizleri anımsattığını gösterdi .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Kullanıcı tarafından paylaşılan bilgilere göre , ABD’de iflas koruması için yapılan başvuruların miktarı son zamanlarda 2008’deki Büyük Durgunluk ve 2020’deki COVID-19 salgınının başlangıcındakilere benzer şekilde “tehlikeli seviyelere” ulaştı. WhaleWire 24 Eylül’de bir X gönderisinde.

ABD'de iflas başvuruları 4 haftalık hareketli ortalama. Kaynak: WhaleWire
ABD’de iflas başvuruları 4 haftalık hareketli ortalama. Kaynak: WhaleWire

Uzmanın bulgularına göre, bu seviyeler tipik olarak, hem 2008 hem de 2020’de benzer durumların daha önce de yaşandığı gibi, borsanın olası bir çöküşü de dahil olmak üzere büyük bir krize hazırlık aşamasında olduğunu gösteriyor. Özellikle :

“Bu gösterge genellikle ekonominin iyi performans göstermediğini ve tarihsel olarak bunu her zaman büyük borsa çöküşlerinin takip ettiğini gösteriyor.”

‘Amerikan İmparatorluğunun Sonu’ mu?

Bu arada, ABD ekonomisine dair alarm veren önde gelen yatırımcılardan biri , ABD dolarının ölümüyle ” Amerikan İmparatorluğu’nun sonunun ” yaklaştığı konusunda uyarıda bulunan Robert Kiyosaki’dir . dünyanın rezerv para birimi olsun.

Yaklaşan ekonomik çöküşe karşı kendini korumanın bir yolu olarak, en çok satan kişisel finans kitabı ‘ Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı, uzun süredir kripto para birimleri , özellikle de Bitcoin ( BTC ) gibi alternatif varlıklara yatırım yapılmasını tavsiye ediyor ve şunu savunuyor : Fiat paranın “sahte” olduğu bir dünyada gelecek”.

Son zamanlarda Kiyosaki, Finbold’un bildirdiği gibi, altın ve gümüşün yanı sıra amiral gemisi olan merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının bu noktada nispeten ucuz bir yatırım olmaya devam etmesi nedeniyle takipçilerine Bitcoin’i yarın değil bugün satın almalarını tavsiye etti . Gerçekten de Bitcoin, haberin yayınlandığı sırada gün içinde %1,82 ve hafta genelinde %2,24 düşüşle 26.109 dolardan işlem görüyordu.

Borsa çöker mi? İflas Başvuruları ‘Tehlikeli Seviyelere’ Yükseldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!