Bloomberg, Bitcoin’in 500 Bin Dolara Çıkacağını Öngörüyor

"Bitcoin (BTC) Analizi: Aşağı Yönlü Baskıya İşaret Eden Kritik Veriler!"
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg, Bitcoin’in 500 Bin Dolara Çıkacağını Öngörüyor

Bloomberg predicts Bitcoin to $500k in this crypto supercycle
Bloomberg, Bitcoin’in 500 Bin Dolara Çıkacağını Öngörüyor

Bitcoin’in ( BTC ) 42.000 doların üzerindeki kısa ilerlemesi , amiral gemisi kripto para birimini 500.000 doları aşmaya itmeye hazır, gelişen bir kripto süper döngüsünün başlangıcına işaret edebilir . İyimserler bunun Wall Street’in dikkatini ve etkisini çekecek tam bir finansal değişim başlatacağını iddia ediyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Kripto para birimi bu yıl beklenmedik bir yeniden canlanma yaşıyor ve 2023’te %150’nin üzerinde bir artış yaşıyor. Piyasa gözlemcileri , parayı doğrudan elinde bulunduran ABD’de işlem gören bir borsa yatırım fonunun ( ETF ) potansiyel onayını heyecanla bekliyor.

Bu iyimserlik, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un diğerlerinin yanı sıra “BTC’nin batı medeniyetini genişletmenin temel taşı olabileceğini” ifade etmesine yol açtı . Bu arada, Bloomberg’in 4 Aralık tarihli bir raporuna göre, madalyonun gelecekteki değerine ilişkin tahminler kısa vadede 50.000 dolardan 530.000 doları aşmaya kadar geniş bir aralıkta değişiyor .

Kazanımları Yönlendiren Faktörler

Bitcoin’in 2020 ve 2021’deki güçlü yükselişinin ardındaki önemli faktörün, pandemi sırasında sisteme önemli miktarda likidite akışı olduğunu deneyimlerimizden biliyoruz. Başka bir gerçek likidite programı olmadan, büyük kazanç öngörüleri çok uzak görünüyor.

ABD merkezli bir Bitcoin ETF’nin likidite sorununu ele alması beklentisi , konseptin para yöneticilerine yatırımcılar için onu satın almaları için daha uygun bir yol sağlamayı öngörmesi nedeniyle uzadı . Bu kolaylık milyarlarca dolarlık yeni kripto yatırımlarının kapısını aralayabilir.

Daha geniş bir kripto dalgalanmasına katkıda bulunan bir diğer faktör , daha önce Twitter olarak bilinen platform olan X’tir . Platform, kapsamlı kripto tartışmaları için bir merkezdir.

Bununla birlikte, BTC son yıllarda çok sayıda heyecan döngüsüne maruz kaldı ve 2021’deki yaklaşık 69.000 dolarlık zirvesine ulaşmak için mevcut seviyelerden %65’lik bir artışa ihtiyaç duymasına rağmen kazanç kutlamaları devam ediyor. Önceki dalgalanmalar düşüşlerle sonuçlandı; Bitcoin’in 2021’deki %60’lık artışın ardından geçen yıl %64’lük düşüşle örneklendirilebilir.

 

Bloomberg, Bitcoin’in 500 Bin Dolara Çıkacağını Öngörüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!