Blockchain.com Singapur’da Ödeme Lisansı Aldı

Blockchain․com Singapur'da Ödeme Lisansı Aldı
Blockchain․com Singapur'da Ödeme Lisansı Aldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain․com Singapur’da Ödeme Lisansı Aldı

Blockchain․com Singapur'da Ödeme Lisansı Aldı
Blockchain․com Singapur’da Ödeme Lisansı Aldı

Kripto şirketi Blockchain․com, Singapur’da dijital varlıklar için düzenlenmiş hizmetler sunmasını sağlayacak bir ödeme lisansı aldı. Platform için önemli bir ticaret merkezi olan şehir devletindeki yetkilendirme, faaliyet gösterdiği yargı bölgelerindeki yerel düzenlemelere uyma çabalarının bir parçasıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Blockchain․com, Singapur Merkez Bankası’ndan MPI Lisansı Aldı

Şirketin Pazartesi günü yaptığı duyuruya göre, en eski kripto para platformlarından biri olan Blockchain․com, 1 Ağustos’ta Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) büyük bir ödeme kurumu (MPI) lisansı aldı.

Lisanslama, geçen yıl Eylül ayında MAS’tan prensipte onay almasının ardından geldi. Küresel olarak kurumsal müşterilere ve akredite yatırımcılara düzenlenmiş dijital ödeme belirteci (DPT) hizmetleri sunmasına izin verecek.

Blockchain․com CEO’su ve kurucu ortağı Peter Smith, Singapur’un merkez bankacılığı kurumunu “kripto endüstrisi gözetimine öncelik verirken inovasyonun gelişmesine izin veren şeffaf düzenleyici süreci” için övdü. Şunları da vurguladı:

Blockchain․com’un sektör lideri ürün ve hizmetlerimizi Singapur’a getirmesini sağlayacak bu lisansı aldığımız için çok heyecanlıyız.

Singapur’daki tescilinin, faaliyet gösterdiği yargı bölgelerinde uyumluluk taahhüdünün bir parçası olduğunu belirten kripto şirketi, yaptığı açıklamada, şehir devletinin hizmet verirken işletmesi için “büyük ve karlı bir ticaret merkezi” olduğunu da sözlerine ekledi. Güneydoğu Asya’daki merkezi olarak.

Yetkilendirme, şirketin , işletmelerin müşterileri için kripto para birimi alımlarını ve satışlarını kolaylaştırmasını sağlayan beyaz etiketli bir kripto giriş ve çıkış çözümü olan Blockchain․com Pay hizmetini başlatmasından haftalar sonra gelir.

En eski kripto platformlarından biri olan Blockchain․com, on yılı aşkın süredir piyasada. Bir takas ve cüzdan hizmetleri sağlayıcısıdır ve bir blok zinciri gezgini bulundurur. Firma 90 milyon cüzdanı destekliyor, 40 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcıya sahip ve 1 trilyon doların üzerinde kripto işlemlerini kolaylaştırıyor. Şirket, bir dizi yargı alanında lisanslı ve kayıtlıdır.

Temmuz ayı başlarında Singapur, yatırımcı korumasını artırmayı amaçlayan kripto düzenlemelerini uygulamaya koydu . Bunlar, DPT hizmet sağlayıcılarının müşteri varlıklarını yıl sonundan önce yasal bir güven altında tutması için yeni gereklilikleri içerir. MAS ayrıca perakende müşteriler için kripto kredi verme ve staking faaliyetlerini kısıtlayacağını söyledi.

Bu yılın başlarında, dünyanın en büyük dijital varlık borsası Binance’in saklama birimi, Singapur’da ödeme hizmetleri sunma izni için başvurma planını açıkladı. Hareket, Binance Custody’nin Kasım 2022’de Ceffu olarak yeniden adlandırılmasının ve hedef pazarının perakendeden kurumsal müşterilere dönüştürülmesinin ardından geldi.

Blockchain.com Singapur’da Ödeme Lisansı Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!