BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Kaç BTC Olduğu Açıklandı!

BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Kaç BTC Olduğu Açıklandı!
BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Kaç BTC Olduğu Açıklandı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock, kripto para sektörüne girişiyle kripto para piyasasının dinamiklerini değiştirdi. Spot Bitcoin ve Ethereum ETF’nin onaylanmasında büyük hissedarlardan biri olan BlackRock, kripto para birimleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Yakın zamanda yayınlanan bilgilere göre BlackRock’un IBIT Bitcoin spot borsa yatırım fonundaki BTC miktarı şirketlerin yoğun ilgisiyle birlikte 300 bin adet BTC’yi geçti.

Fon sayfasında paylaşılanlara göre şu anda BlackRock’un Bitcoin ETF’sinde birikmiş 302.534 BTC bulunuyor. Dün yaklaşık 4.920 BTC tutarında net giriş yaşandı ve bu gelişme tüm yatırımcıların dikkatini çekti. IBIT geçen hafta AUM açısından Grayscale’in GBTC’sini geride bıraktı.

Diğer spot Bitcoin ETF’lerinin önünde başlayan Grayscale, BlackRock’un gücü karşısında ezildi ve 2. sıraya yerleşti.

GBTC, 2015 yılında OTC piyasasında halka açık ticarete geçmeden önce başlangıçta özel bir Bitcoin yatırım fonu olarak faaliyet gösterdi ve son olarak Ocak ayında bir ETF’ye dönüştü.

Fon tarafından sağlanan bilgilere göre GBTC, rakiplerinden çok daha yüksek ücretler talep ediyor; örneğin BlackRock’un IBIT’i şu anda %0,25 ücret alırken, Grayscale %1,5 ücret alıyor.

CoinGlass verilerine göre, tüm ABD spot Bitcoin ETF’lerinin elinde bulunan toplam varlıklar şu anda 883.000 BTC (63 milyar dolar) civarında bulunuyor; Bu, toplam 21 milyon Bitcoin arzının %4,2’sine karşılık geliyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Twitter veya Telegram üzerinden takip edebilirsiniz!

BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Kaç BTC Olduğu Açıklandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!