BlackRock ve SEC’den İkinci Görüşme

BlackRock Yetkilileri, Spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinde Talebin Yeniden Artmasını Bekliyor!
BlackRock Yetkilileri, Spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinde Talebin Yeniden Artmasını Bekliyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ETF’i için Yol Haritası: BlackRock ve SEC’den İkinci Görüşme

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ile SEC arasında görüşmeler sürüyor. Dün bir ay içinde ikinci kez bir araya gelen ajans ve şirket, toplantının kural değişiklikleriyle ilgili olduğunu söyledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

2023 yılı itibarıyla dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, dün finans devi Nasdaq ve düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Bitcoin ticaretini görüşmek üzere bir ay içinde ikinci toplantısını gerçekleştirdi.Borsa yatırım fonlarının listelenmesi için gereken kural değişikliklerini tartıştık ( ETF’ler). Bir toplantı yapıldı.

Nasdaq Kuralı 5711(d) Merkezli Toplantı, Nasdaq Kuralı Nedir?

Toplantının odak noktası Nasdaq Kuralı 5711(d) idi. Bu kural, emtia bazlı tröst hisselerinin Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmesi ve alım satımına ilişkin belirli standartları ve düzenleyici yönergeleri sağlar. Ayrıca, Bitcoin ETF’leri için ilk ve devam eden listeleme gerekliliklerini ve pazar bütünlüğünün nasıl korunacağını ve sahtekarlığa karşı nasıl korunulacağını da ayrıntılarıyla anlatıyoruz.

Kaynak: Coindesk
Kaynak: Coindesk

Geçmişten Bugüne Bitcoin ETF Görüşmeleri

İlk toplantıda BlackRock, Bitcoin ETF’si için çeşitli modeller sundu. Bu konuşmada bir ETF başlatmak için gereken stratejik plan ve modele ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sunuldu.

BlackRock, Nasdaq ve SEC arasındaki bu tartışmalar, ETF’lerin kabulü ve uygulanabilirliği açısından önemli gelişmeleri temsil ediyor ve ETF’lerle ilgili gelecekteki kararlar bu tartışmaların sonucuna bağlı olacak. En erken onay tarihi Ocak ayı ancak bazı uzmanlar 2024’ün üçüncü çeyreğini öngörüyor. Şu anda BlackRock, VanEck, Grayscale ve Ark Invest dahil 10’dan fazla şirket ETF’ye başvurdu.

BlackRock ve SEC’den İkinci Görüşme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!