BlackRock CEO’su Spot Ethereum ETF’lerine Yeşil Işık Yaktı!

Ethereum ETF İçin Resmi Başvuru Yapıldı!
Ethereum ETF İçin Resmi Başvuru Yapıldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BlackRock CEO’su Spot Ethereum ETF’lerine Yeşil Işık Yaktı!

Bitcoin spot ETF’sini onaylayan BlackRock CEO’su Larry Fink, Ethereum spot ETF’sine sahip olmanın değerli olduğunu söyledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Spot Bitcoin ETF’nin kripto piyasası üzerindeki etkisi devam ederken, tüm gözler bundan sonra ne olacağına çevrilmiş durumda. Coinrapor olarak 2024 yılında kripto piyasasını bekleyen üç önemli gelişmeyi ele aldık. Bitcoin yarılanması, Spot Ethereum ETF ve ABD seçimleri bu yılın belirleyici temaları olacak.

Spot Bitcoin ETF’nin ardından dikkatler Ethereum ETF’ye çevrildi. BlackRock CEO’su Larry Fink, Reuters’e Ethereum ETF’ye yeşil ışık yaktığını söyledi.

BlackRock CEO’sundan kripto gidişatına yönelik açıklamalar

Trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketi BlackRock’un CEO’su Larry Fink, görüşlerini Reuters’e aktardı. Fink, kripto para piyasasının gidişatından ve Spot ETH ETF’sinden bahsetti.

Kripto sektörünün merakla beklediği spot Bitcoin ETF, 10 Ocak’ta SEC tarafından onaylandı. SEC onayının ardından Spot Bitcoin ETF 11 Ocak’ta işlem görmeye başladı.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Reuters’e, BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinin de diğer Bitcoin ETF’leri gibi büyük girişler gördüğünü söyledi. Fink, BlackRock’un ETF ürünlerinin dünkü girişlerin %40’ını oluşturduğunu söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler, spot Bitcoin ETF’lerini onayladığını ancak Bitcoin’i onaylamadığını söyleyerek kripto yatırımcıları arasında soru işaretlerine yol açtı. Bitcoin’in ABD’deki durumunun merak konusu haline gelmesi üzerine Fink, yürek ısıtan bir açıklama yaptı. Fink, kripto para birimlerinin bir para biriminden ziyade bir varlık sınıfı olduğuna inandığını ifade etti.

Fink’in açıklaması önemli. BlackRock’un küresel bir güç merkezi olan kripto para birimlerine yaklaşımı, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilerlemede bir faktör olabilir.

Reuters’a konuşan Fink, özellikle spot ETH ETF’leri konusunda kritik bir söylemde bulundu. Fink, spot Ethereum ETF’lerine sahip olmanın değerli olacağını aktardı.

Bilindiği gibi Bitcoin spot ETF’sine başvuran şirketler aynı zamanda Ethereum spot ETF’sine de başvurmuştu. Yeni takvime göre SEC, Spot Ethereum ETF’sine ilişkin nihai kararını 23 Mayıs 2024’te verecek.

BlackRock CEO’su Spot Ethereum ETF’lerine Yeşil Işık Yaktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!