Bitcoin’in Hazır Olduğunu Söyledi!

Bitcoin'in Hazır Olduğunu Söyledi!
Bitcoin'in Hazır Olduğunu Söyledi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

400 yıllık Banka, Bitcoin’in Finans Sektörünün İlgi Odağını Geri Kazanmaya Hazır Olduğunu Söyledi

400 yıllık banka, Bitcoin'in finans sektörünün ilgi odağını geri kazanmaya hazır olduğunu söyledi
400 yıllık Banka, Bitcoin’in Finans Sektörünün İlgi Odağını Geri Kazanmaya Hazır Olduğunu Söyledi

Bitcoin ( BTC ) hala geçen yılki kripto kışından çıkma sürecinde, bu durum ilk kripto para biriminden bir miktar ilginin uzaklaşmasına neden oldu . Genel ekonomiye ilişkin belirsizlik, Bitcoin’in toparlanmasını da artırdı.

Coindesk’in 28 Nisan’da bildirdiğine göre, belirsizliğe rağmen, 400 yıllık Alman yatırım bankası Berenberg, BTC’nin ayı piyasasının ardından zayıflamasının ardından kripto para birimleri dünyasında ve genel finans sektöründe spot ışıklarını geri almaya hazır olduğunu belirtti .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

İlginç bir şekilde banka, BTC’nin kripto pazarındaki statüsünün son yıllarda diğer dijital varlıklara ve projelere bırakıldığını kabul etti.

Bankanın Bitcoin’e olan bahsi, önümüzdeki aylarda kripto para biriminin durumunu yükseltebilecek çeşitli faktörleri özetleyen bir araştırma raporuna dayanıyor. Rapor, Amerika Birleşik Devletleri’nde, neredeyse her token’ı menkul kıymet olarak sınıflandırılma ve icra işlemine tabi tutulma riskiyle karşı karşıya bırakan, giderek daha sıkı hale gelen düzenleyici ortama ışık tutuyor.

Bununla birlikte, BTC’nin ademi merkeziyetçilik ve şeffaflık ile karakterize edilen benzersiz tasarımı, onu bu düzenleyici baskının bir istisnası haline getiriyor.

Rapor, BTC’nin son haftalarda kısmen ABD bankacılık krizinden ilham alan bir fiyat rallisi yaşadığı bir zamanda geldi . Bu nedenle banka, ralliyi daha fazla yatırımcının Bitcoin’i dijital varlıklar ve genel finans sektörü arasında ‘mantıklı bir alternatif’ olarak gördüğünün bir işareti olarak görüyor.

Küresel De-Dolarizasyonun Faydaları

Ayrıca borç veren, diğer küresel ekonomilerin doları dünyanın rezerv para birimi olarak terk etmeye çalışmasıyla birlikte, geleneksel para birimlerine alternatif olarak BTC’nin değer teklifinin artabileceğini öne sürdü.

Rapor ayrıca, Mayıs 2024 için planlanan bir sonraki BTC yarılanmasının, bir BTC rallisi için başka bir olası katalizör olduğuna da dikkat çekiyor.

Raporda, “Tarih bir rehber ise, o zaman Bitcoin bu çok beklenen yarılanmanın öncesinde ve sonrasında toparlanabilir” dedi.

Son olarak banka, BTC blok zincirinin artan önemini ve Lightning Network’ün yaygın olarak benimsenmesinin bunu nasıl gösterdiğini vurguladı. Özellikle, BTC Lightning Network, düşük ücretlerle neredeyse anında işlemlere olanak tanıyan Bitcoin blok zinciri için ikinci katman bir çözümdür.

 

Bitcoin’in Hazır Olduğunu Söyledi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!