Bitcoin’in Fiyatı Üzerine Analist: ‘Kesinlikle Devasa’ Bir Şey Geliyor!

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerdeki Bugünkü Düşüşün Sebepleri Neler?
Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerdeki Bugünkü Düşüşün Sebepleri Neler?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Fiyatı Üzerine Analist: ‘Kesinlikle Devasa’ Bir Şey Geliyor!

Bitcoin'in fiyatı üzerine analist: 'Kesinlikle devasa' bir şey geliyor
Bitcoin’in Fiyatı Üzerine Analist: ‘Kesinlikle Devasa’ Bir Şey Geliyor!

Bitcoin’in ( BTC ) son fiyat yolculuğu küçük bir rollercoaster oldu ve Temmuz ortasında yaklaşık 31.500 $’a ulaştıktan sonra kayda değer bir düşüşle 29.000 $’ın biraz üzerine çıktı.

Bununla birlikte, piyasa uzmanları , konsolidasyon aşamasında gezinirken , önde gelen kripto para biriminin yakın bir fiyat patlaması için hazır göründüğü bu düzeltmeyi beklendiği gibi görerek soğukkanlılığını koruyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Kripto analisti Tony “The Bull” , Bitcoin’in 1 haftalık (1W) tablosunda teknik analiz ( TA ) yaptıktan sonra , BTC için “kesinlikle çok büyük bir şeyin geldiğini” söyledi .

Analistin açıklamaları, 25 Temmuz tarihli bir tweet’inde, kilit teknik göstergelerden biri olan Bitcoin 1W Bollinger Bantlarının “varlığının en sıkısı” olduğunu fark etmesinden sonra geldi.

BTC tablosunda 1 Haftalık Bollinger Bantları. Kaynak: Tony "Boğa" Twitter
BTC tablosunda 1 Haftalık Bollinger Bantları. Kaynak: Tony “Boğa” Twitter

Bu Ne Anlama Gelir?

Bollinger Bantlarının amacı, piyasanın oynaklığının bir göstergesini sağlamak ve potansiyel fiyat kırılmalarını veya tersine dönmelerini belirlemektir. Bantların dar olması, piyasanın düşük volatilite yaşadığını ve fiyat hareketlerinin dar bir aralıkta nispeten kısıtlı olduğunu gösterir.

Ayrıca, sıkı Bollinger Bantları bir konsolidasyon dönemine veya net bir trendin yokluğuna işaret edebilir. Tüccarlar bunu genellikle, volatilite arttıkça bantların genişlediği ve yeni bir trendin veya önemli bir fiyat hareketinin başladığını gösteren yakın bir fiyat patlaması için potansiyel bir kurulum olarak yorumlar.

Öte yandan, tüccarlar bazen sıkı Bollinger Bantlarını bir belirsizlik işareti veya dikkatli olunması gereken bir dönem olarak yorumlayabilirler.

Tony “The Bull” a benzer şekilde , başka bir kripto piyasası uzmanı Crypto Rover da Bitcoin için yakın bir fiyat patlamasına işaret etti . Bununla birlikte, Rover’ın içgörüleri , düşen takoz olarak bilinen ve tipik olarak bir fiyat trendinde yükselişin tersine döndüğünü gösteren bir grafik modeline dayanmaktadır .

Alt çizginin üst çizgiden daha dik bir eğime sahip olduğu, yukarı yönlü potansiyel bir fiyat kırılmasına işaret eden iki yakınsak trend çizgisinden oluşur.

Bitcoin Fiyat Analizi

26 Temmuz’da yayınlandığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %0,14 artışla 29.191 dolardan işlem görüyordu.

Geçen hafta bir numaralı kripto para, değerinin %2,6’sını, aylık grafikte ise %3,7’den fazlasını kaybetti.

BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yine de, BTC’nin yılbaşından bugüne fiyatı %75’ten fazla artışla yeşil bölgenin derinliklerinde kalmaya devam ediyor.

Sahte kripto analisti Stockmoney Lizards’a göre , Bitcoin şu anda bir numaralı kripto para birimi için büyük bir yükseliş fiyat rallisine yol açan önceki halving öncesi dönemlerinin grafik modellerini taklit ediyor .

Finbold ile paylaşılan Finder.com sonuçlarına göre, bu iyimser beklentilerle uyumlu olarak, 29 finans uzmanından oluşan bir heyet BTC’nin yılı 38.488 $ seviyesinde bitirmesini bekliyor ve bu da mevcut fiyatına kıyasla yaklaşık %30’luk bir potansiyel artış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in Fiyatı Üzerine Analist: ‘Kesinlikle Devasa’ Bir Şey Geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!