Bitcoin’in En Yüksek Seviyesine Ulaşabileceği Zaman!

31 Mayıs 2023 İçin Bitcoin Fiyatını Belirliyor
31 Mayıs 2023 İçin Bitcoin Fiyatını Belirliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu, Bitcoin’in Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabileceği Zamandır!

Bu, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceği zamandır.
Bu, Bitcoin’in Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabileceği Zamandır!

Bitcoin ( BTC ) , Amerika Birleşik Devletleri bankacılık krizi gibi faktörlerden yenilenmiş destek almasına rağmen, son haftalarda kritik 30.000 $ fiyat seviyesini aşmak için mücadele ediyor .

İlk kripto para birimi cansız bir performans yaşarken, piyasa analistleri özellikle bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesi ile ilgili olarak bir sonraki fiyat gidişatını yakından izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bilhassa, 13 Mayıs’ta Twitter’a giren tanınmış bir kripto analisti El_crypto_prof , Bitcoin’in fiyat hareketinin, genellikle parabolik bir ralliye yol açan daha yüksek ve daha yüksek diplerden oluşan bir model izlediğini öne sürdü . Bu, kripto para biriminin değeri arttıkça, daha da hızlı artma eğiliminde olduğu ve katlanarak büyümeye yol açtığı anlamına gelir.

Bu kalıba dayanarak analist, BTC’nin 2025’ten önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini öne sürdü. yeni bir yüksek tepe kurmak.

Bitcoin’in Bir Sonraki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

Tarihsel grafik deseni eğilimlerinin yanı sıra BTC , tüm zamanların en yüksek seviyesi için potansiyel bir temel olarak yaklaşan halving ve olası düzenleyici netlik gibi faktörlere de güveniyor . Son rekor, varlığın neredeyse 69.000 $ ile zirve yaptığı 2021’in sonlarındaydı.

BTC’nin Nisan ortasından bu yana 30.000 $ seviyesinin üzerinde kazanç elde edemediğini belirtmekte fayda var. 12 Mayıs itibariyle, kripto para birimi, kripto para piyasalarındaki düşük likidite nedeniyle devam eden dalgalanma nedeniyle Mart ortasından bu yana en düşük ticaret seviyesini gördü ve 27.000 doların altına düştü .

Bitcoin’deki yenilenen kayıplar, sektördeki artan düzenleyici incelemeye de bağlanabilir. Son zamanlarda, BTC madencisi Marathon Digital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ( SEC ) ilgili taraf işlemleri yoluyla federal menkul kıymetler yasalarının olası ihlallerine ilişkin endişeleri artıran bir mahkeme celbi aldı. Bu gelişme, halka açık madencilik şirketi için belirsizlik yarattı.

BTC yeni bir rekoru geri almaya çalışırken, kripto topluluğu önümüzdeki haftalarda olası bir fiyat düşüşü öngörüyor. Finbold raporuna göre , %82 tarihsel doğruluğa sahip bir kripto topluluğu, BTC’nin 31 Mayıs’ta büyük olasılıkla takla atacağını ve 24.753 dolardan işlem göreceğini tahmin etti.

Bitcoin Fiyat Analizi

Yazının yazıldığı sırada BTC, yaklaşık %1,6’lık mütevazı bir günlük kazancı yansıtan 26.801 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, haftalık olarak, kripto para birimi neredeyse %7 oranında düştü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

BTC’nin teknik analizine bakıldığında, düşüş eğiliminin hakim olduğu görülüyor . TradingView’den alınan bir günlük göstergelerin incelemesine göre , önerilen duyarlılık 11’de “sat”. Hareketli ortalamalar 9’da “sat” duyarlılığını gösterirken, osilatörler 8’de nötr durumda.

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Bu arada, Bitcoin 27.000 $ destek seviyesini kırmaya çalışıyor ve potansiyel olarak kripto para biriminin 30.000 $ seviyesini geri kazanması için yer açıyor.

Bitcoin’in En Yüksek Seviyesine Ulaşabileceği Zaman!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!