Bitcoin’in Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

Bitcoin Bir Sonraki Hedefi 30.000 $
Bitcoin Bir Sonraki Hedefi 30.000 $
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

Düzeltme göz ardı edildiğinden bu Bitcoin'in bir sonraki fiyat hedefidir
Bitcoin’in Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

Bitcoin ( BTC ), devam eden kısa vadeli yükselişin ortasında 30.000 dolar seviyesini geçmeyi hedefleyerek piyasanın dikkatini yeniden topladı. Bu yeniden dirilişte bazı analistler, BTC’nin daha fazla kazanıma hazır olduğunu ve potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Özellikle önde gelen kripto ticareti analisti TradingShot , TradingView’de 20 Ekim tarihli bir gönderide , Bitcoin’in mevcut güçlü teknik göstergelerinin ve tarihsel kalıplarının sürekli bir yükseliş eğilimi gösterdiğini ve düzeltmenin yalnızca belirli kriterler karşılandığında beklendiğini vurguladı.

Analist, özellikle BTC’nin 35.000 dolar sınırını izlediğini ve varlığın, spot BTC Borsa Yatırım Fonu (ETF ) ile ilgili sahte haberlerin ardından son zamanlardaki şüpheciliğe meydan okuduğunu belirtti .

Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView

TradingShot’a göre BTC, 1 günlük Göreceli Güç Endeksi’nin ( RSI ) 70,00 seviyesinin üzerinde aşırı alım bölgesine doğru yükselmesiyle önceki Pazartesi günü ulaştığı en yüksek seviyeye yaklaşıyor . Ancak bu aşırı alım durumu teknik düzeltme bekleyenleri endişelendirmeyebilir.

BTC’nin ‘Kanal Yukarı’ya benzeyen ilgi çekici bir yıllık bir model sergilediğini belirtti. Bu model, mevcut yükselişin, Bitcoin’i yeni bir zirveye taşıyabilecek teknik yükseliş yörüngesinin bir sonraki ayağı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in İkili Hareketli Ortalama Desteği

Bu yükseliş tezini destekleyen 1 günlük hareketli ortalama ( MA ) göstergeleridir. 1 günlük MA50, 1 günlük MA100 ile birlikte bu yükseliş trendini destekleyerek BTC’nin yükseliş momentumuna olan inancı güçlendirdi. Bu ikili MA desteği önceki yükseliş ayağında görülen modeli yansıtıyor.

Bir sonraki önemli satın alma fırsatının, BTC 1 günlük MA100’e düzeltme yaptığında gerçekleşeceğini belirtti.

“Sonuç olarak, aşırı alım RSI’sına rağmen şu anda bir düzeltme beklemiyoruz, bunun yerine kar elde etmek için en az 3 Düşük Yükseklik bekleyip 1 boyutlu MA100 düzeltmesini bekleyeceğiz. Bu, 1,5 Fibonacci uzantısında 35500 seviyesinde simetrik bir Yüksek Yüksek seviyeyi hedefleyeceğimiz alım olacak” dedi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) tarafından spot BTC ETF’sinin onaylanmasıyla ilgili yalan haberlerin ardından BTC’nin yeniden 30.000 dolar sınırını geri almaya çalışması dikkat çekici .

Bazı analistler yıl sonuna kadar ilk spot Bitcoin ETF onayının alınabileceğini öne sürse de SEC herhangi bir spesifik zaman çizelgesi taahhüt etmedi. Yakın zamanda alınan bir mahkeme kararı, SEC’in Grayscale’e BTC ETF’si vermeyi reddetmesinin yetersiz olduğunu kabul etti. Garantili olmasa da SEC’in bu davaya itiraz etmeme kararı, yakın gelecekte BTC ETF onayı alma şansını artırıyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Haberin yayınlandığı tarihte BTC’nin değeri 29.803 dolar seviyesindeydi ve günlük yaklaşık %1 artış gösteriyordu. Haftalık grafikte BTC %10’un üzerinde bir artış kaydetti.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz açısından bakıldığında, BTC ağırlıklı olarak yükseliş hissiyatından etkileniyor. TradingView’den alınan bir günlük göstergeler 16’da ‘güçlü bir alım’ olduğunu gösterirken, hareketli ortalamalar 14’te ‘güçlü bir alım’a işaret ediyor. Bunun tersine, osilatörler 8’de nötr durumda.

Bitcoin'in teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin’in teknik analizi. Kaynak: TradingView

Bitcoin kısa vadeli kazanımlarını sürdürürken, ilk kripto para biriminin tanıdık 25.000 ila 30.000 dolar aralığında kalmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. 

 

Bitcoin’in Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!