Bitcoin’in Başının Belada Olabileceği Konusunda Uyarıyor; İşte Nedeni!

Bitcoin Zayıflık Gösteriyor' Uyarısında Bulundu!
Bitcoin Zayıflık Gösteriyor' Uyarısında Bulundu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Başının Belada Olabileceği Konusunda Uyarıyor; İşte Nedeni!

Emtia uzmanı, Bitcoin'in başının belada olabileceği konusunda uyarıyor; İşte nedeni
Bitcoin’in Başının Belada Olabileceği Konusunda Uyarıyor; İşte Nedeni!

Bitcoin ( BTC ) fiyatının son yedi gün içinde büyük ölçüde yatay bir hareket eğilimi göstermesiyle birlikte, Bloomberg’deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının düşük performansıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Spesifik olarak McGlone, BTC’nin Amerika Birleşik Devletleri düzenleyici baskısının radarı altında tek başına göründüğünü , bunun da çoğu riskli varlıktan daha iyi performans göstermesi gerektiği anlamına geldiğini, ancak 2 Ağustos’ta paylaşılan bir sosyal medya gönderisinde açıkladığı gibi olmadığını belirtti.

Bitcoin Düzensiz Hareket Ediyor

Analiste göre, ” 2021 zirvesinden ve Nisan sıçramasından bu yana Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi karşısında düşüşte olan BTC’nin düşüşü, kendisi ve geniş kripto piyasası için yükselen ters rüzgarların habercisi olabilir . Ayrıca, varlık “bazılarının yarışta en hızlı at” mantrasını yerine getiriyorsa, BTC’nin her şey boğa piyasasında daha iyi performans göstermesi mantıklı görünüyor, ancak “değil” dedi .

Bloomberg’in grafiği, bunun “merkez bankalarından tarihteki en agresif likidite çekişi” ve Federal Rezerv’in “üretici fiyat endeksi mamul mal göstergesinin eksi %3,1’de olmasına rağmen üçüncü çeyrekte sıkılaşması” nedeniyle gerçekleşebileceğini gösteriyor. ve 2022’nin %18,3’lük zirvesinden 1948’den bu yana en hızlı temposuna düşüyor.”

McGlone’a göre, BTC yukarıdaki faktörleri tespit ediyor ve bunlara yanıt veriyor olabilir. Ayrıca, hem Nasdaq hem de BTC’nin bir yıllık bazda %20’nin biraz üzerinde arttığını, ancak ilk kripto varlığının oynaklığının yaklaşık iki kat daha yüksek olduğunu vurguladı.

Bitcoin/Nasdaq endeksi ve federal fonların geleceği. Kaynak: Mike McGlone
Bitcoin/Nasdaq endeksi ve federal fonların geleceği. Kaynak: Mike McGlone

Bitcoin ve Diğer Varlıklar

Mayıs ayının başlarında McGlone, o zamanki Bitcoin-altın oranının da vurguladığı gibi, değerli metalin yeni zirvelere ulaşmaya çalıştığı sonraki aylarda altının muhtemelen baskınlık göstereceğine ve Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam edeceğine dair beklentisini paylaştı .

Haziran ayında, BTC’nin ilk durgunluğuyla karşı karşıya olduğunu ve son Nasdaq Endeksi kazanımlarını izlediği ve “ek likidite yakıtı için çok az potansiyel gösteren” federal fon vadeli işlemlerinin etkisi altında olduğu için ABD’de potansiyel bir hisse senedi ayı piyasasıyla karşı karşıya olduğunu belirtti . ” ve bir spot borsa yatırım fonunun ( ETF ) onaylanmasının onu sonuçlardan korumayacağını.

Daha yakın bir zamanda, emtia uzmanı, Finbold’un dediği gibi, 2023’ün ikinci yarısının “kriptoyu borsanın yüksek beta versiyonu olarak veya bu yöne giden bir dünyada dijital altın olma potansiyeli olarak tanımlayabileceği” görüşünü dile getirdi . 7 Temmuz’da bildirildi.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu arada BTC, aylık grafiğinde %3,78 kayıp kaydetmesine rağmen, son 24 saatte %2,20 ve son yedi günde %1,09 artışla 29.486$’dan el değiştiriyordu. , son verilerin gösterdiği gibi.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu arada, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in 12.000 $’a düşmesi veya düşük seviyelerde yeniden test edilmesi için bir durum olabileceğini, ancak benzer bir durumun 2019’da BTC’nin 3.000 $’ı yeniden test etmesi ve 2.000 $’a gitmesi gerektiğini gösterdiğinde meydana geldiğini belirtti . yükseliş trendindeydi.

 

 

Bitcoin’in Başının Belada Olabileceği Konusunda Uyarıyor; İşte Nedeni!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!