Bitcoin’in 50 Bin Dolar Olması Yakın Mı?

Bitcoin Bir Sonraki Hedefi 30.000 $
Bitcoin Bir Sonraki Hedefi 30.000 $
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

50 Bin Dolarlık Bitcoin Yakın mı? Birden Fazla Gösterge, Olası Keskin Atılımlara İşaret Ediyor

50 bin dolarlık Bitcoin yakın mı? Birden fazla gösterge, olası keskin atılımlara işaret ediyor
50 Bin Dolarlık Bitcoin Yakın mı? Birden Fazla Gösterge, Olası Keskin Atılımlara İşaret Ediyor

2023 Bitcoin ( BTC ) rallisi devam ederken, kripto para birimi son zamanlarda 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve genel olarak olumlu piyasa duyarlılığından yararlanarak 30.000 doları aştı. Yatırımcılar, özellikle devam eden ekonomik belirsizliklerle birlikte, şimdi BTC için bir sonraki fiyat hedefini hevesle bekliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu satırda, 15 Nisan’da bir tweet’te , sahte bir kripto para birimi analisti olan Stockmoney Lizards , mevcut kazanımların, bir dibe ulaştıktan sonra 2020’deki yaklaşık %320’lik artışı yansıtan halving öncesi rallinin bir parçası olduğunu söyledi. Her iki dönemde de BTC, %38,2’lik bir Fibonacci düzeltmesi elde etti .

İleriye bakıldığında analist, BTC’nin 49.000 dolara ulaşmasının, tarihsel fiyat hareketlerine dayanarak “önümüzdeki aylar için olası bir hedef” olmaya devam ettiğini belirtti.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bir sonraki BTC yarılanmasının, blok ödülünün 3.125’e düşeceği Nisan veya Mayıs 2024’te gerçekleşmesinin beklendiğini belirtmekte fayda var. Halving olayları, BTC için bir yükseliş hissi olarak kabul ediliyor.

Bitcoin’in Yeni Direnç Seviyeleri

BTC’nin son yükselişi, kısmen dünya ekonomisi enflasyonda bir düşüşe tanık olurken ortaya çıktı ve bu da merkez bankalarının politikalarını yakında parasal genişlemeye doğru kaydırabilecekleri beklentilerine yol açıyor. Bu nedenle, kripto ticaret analisti Michael van de Poppe, 14 Nisan’da bir tweet’te Bitcoin’in genel olarak güçlü göründüğünü öne sürdü ancak yatırımcıları “yukarı yönlü bir trendde sığ düzeltmeler” beklemeleri konusunda uyardı.

“31,7-32 bin doları önemli direnç noktası olarak işaretledim. Ancak 25 bin dolar herkesin almak istediği seviyeydi. Bu muhtemelen 28,5 bin dolara kayacak ve sonra kimse satın almıyor. 29,7 bin dolara odaklanmayı tercih ederim” dedi.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Başka bir yerde, BTC gökkuşağı grafiği, BTC’nin halving etkinliğinden önce yeni bir ralliye başlamış olabileceğini gösteriyor. Grafiğe göre, 15 Nisan itibarıyla BTC, ‘Temelde Yangın Satışı’ alanında bir konsolidasyon döneminin ardından şu anda ‘Birikim’ bölgesinde bulunuyor.

Bitcoin gökkuşağı grafiği. Kaynak: Blockchaincenter
Bitcoin gökkuşağı grafiği. Kaynak: Blockchaincenter

İlginç bir şekilde bu formasyon, halving etkinliğinden günler önce Mart 2020’deki bir önceki trende benziyor. Mart 2020’de BTC, 6.000 doların altında işlem görürken “Temelde Yangın Satışı” bölgesinden çıktı. Bu olay, kripto para birimi için önemli bir dönüm noktası oldu ve sonunda 2021 boğa koşusuna doğru bir değer artışına yol açan bir fiyat tabanını tetikledi. Nihayetinde, bu yükseliş eğilimi BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $’a ulaşmasıyla sonuçlandı.

Araç, yatırımcıların BTC’nin gelecekteki fiyat dalgalanmalarını izlemesi için değerli bir kaynak görevi görüyor. Logaritmik bir regresyonu takip eden renk bantlarını kullanır ve BTC’nin tarihsel fiyat performansını değerlendirerek varlığın uzun vadeli hareketlerine ilişkin içgörü sağlar.

En son BTC kazançları, varlığın bankacılık krizine ve Federal Rezerv’in faiz oranı artışına olumlu tepki vermesinin ardından konsolidasyonla sonuçlandı. Aynı zamanda, Mart ayında düşüş gösteren tarım dışı istihdam raporunun açıklanmasının ardından, piyasada yeniden yükseliş hareketi yaşanmaya başlandı. Enflasyon verileri ayrıca Çin’de tüketici fiyatlarında bir düşüşe işaret etti ve bu da Bitcoin’in bir kez daha 30.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

Bitcoin Fiyat Analizi

Basın zamanında BTC, son 24 saatte %1’in üzerinde hafif düzeltmelerle 30.446 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, Bitcoin neredeyse %9 arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu arada, TradingView’den alınan Bitcoin’in bir günlük teknik analizine yükseliş hissi hakim. Göstergelerin bir özeti 14’te ‘al’ için, ‘ hareketli ortalamalar ‘ ise 13’te ‘güçlü al’ tavsiyesinde bulunuyor.

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Şu anda, BTC savunucuları, varlığın benimseme yolculuğunda çok önemli bir aşamada olduğuna inanıyor, özellikle ABD doları dünya rezerv para birimi statüsüne yönelik bir saldırı ile karşı karşıya. Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşma olasılığı, daha geniş ekonomik gidişata ve düzenleyici görünüm gibi dış faktörlere de bağlı olacaktır.

 

Bitcoin’in 50 Bin Dolar Olması Yakın Mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!