Bitcoinin %5 Düşmesinin Sebebi!

Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!
Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ETF’nin Ağustos Ayı Kapanışına İlişkin Karar Gecikmesi Üzerine %5 Düştü!

Bitcoin, ETF'nin Ağustos Ayı Kapanışına İlişkin Karar Gecikmesi Üzerine %5 Düştü!
Bitcoin, ETF’nin Ağustos Ayı Kapanışına İlişkin Karar Gecikmesi Üzerine %5 Düştü!

Bitcoin desteği korurken endişeler nispeten kontrol altına alınsa da, ETF heyecanını satın alan yatırımcılar tekrar savunmaya geçti

Bitcoin, SEC’in ABD spot ETF başvurularını Ekim ayına kadar erteleyeceğinin ortaya çıkmasının hemen ardından son 24 saat içinde %4,7 kayıpla 26.000 doların altına geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Blockworks’ün haberine göre SEC, değerlendirme için yeterli zamanın olmamasını suçlayarak Blackrock , WisdomTree, Fidelity, Bitwise, VanEck, Valkyrie ve Invesco’nun başvurularını durdurdu .

Piyasa perşembe günü titredi ve Bitcoin’in ( BTC ) iki hafta içinde ikinci kez keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Varlık, Salı günü ABD tahvil getirilerindeki keskin düşüşün yanı sıra Grayscale’in SEC’e karşı mücadelesindeki küçük bir galibiyetin etkisiyle önemli ölçüde tırmanmıştı.

Bu hareket, Bitcoin’in beş buçuk aydaki en büyük günlük rallisine işaret ediyordu. Şimdi, ETF heyecanını satın alanlar tekrar savunmaya geçmiş gibi görünüyor.

GSR’nin kurucu ortağı ve başkanı Rich Rosenblum, bu hafta Blockworks’e “ETF onay olasılığı masa tenisi” oyununu temsil ettiğini söyledi.

“Bir ETF onaylandığında, bu sektör için oyunun kurallarını değiştirir, dolayısıyla insanların bu haberi satın alması sürpriz değil,” dedi ve şöyle devam etti: “Ancak kısa vadede çıkış için çok fazla likidite de açıyor, aksi takdirde kilitlenecek GBTC’de.”

Coinglass’a göre, Bitcoin’in hareketi için toplam uzun vadeli tasfiyeler azaldı, ancak tek bir günde 855 milyon dolardan fazla paranın silindiği Ağustos ortasındaki bozgunla karşılaştırıldığında ılımlı olsa da, hala 100 milyon doların üzerinde gerçekleşti .

Verilere göre, bu tasfiyelerin çoğunluğu 12 saatlik bir süre içinde gerçekleşti; özellikle OKX’te 45 milyon dolar ve Binance’te toplam 37 milyon dolar ile sabah 4:00 ET itibarıyla gerçekleşti.

Mark Connors 3IQ’nun araştırma başkanı Blockworks’e, BTC’nin fiyatının tersine dönmesinin, 2022’den bu yana devam eden olumsuz havanın bir sonucu olduğunu ve “inatçı” bir SEC tarafından daha da kötüleştirildiğini söyledi.

“Bu bir ‘bana göster’ pazarı. ABD spot BTC ETF’sinin ise kesinliğe ihtiyacı var” dedi. “Bunun, genel bir ETF onayı verilmesine ilişkin görüş değişikliklerine veya başarısız beklentilere bir tepki olduğunu düşünmüyorum.”

Bunun yerine araştırma başkanı, varlığın “pozitif çarpıklık” olarak adlandırılan kayıp potansiyeline kıyasla çok büyük kazançlar sağlama yeteneği de dahil olmak üzere yaklaşan birkaç olumlu faktöre dikkat çekti.

Connors , yaklaşmakta olan halving etkinliğinin (sadece sekiz ay gibi kısa bir süre sonra) Bitcoin’in enerji verimliliği ve faaliyet gösteren artan ücretlerin hepsinin olumlu duygulara katkıda bulunduğunu söyledi. Sonuç olarak fiyat hareketi hafta boyunca yatay seyretti.

Bitcoinin %5 Düşmesinin Sebebi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!