Bitcoin’in 2023’ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor!

Bitcoin'in 2023'ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor!
Bitcoin'in 2023'ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

800 Milyar Dolarlık Standard Chartered Bankası, Bitcoin’in 2023’ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

800 milyar dolarlık Standard Chartered bankası, Bitcoin'in 2023'ün sonuna kadar 50.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor
800 Milyar Dolarlık Standard Chartered Bankası, Bitcoin’in 2023’ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

Önde gelen finans kurumu Standard Chartered, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in ( BTC ), bu yıl içinde 50.000 dolara ulaşan ve 2024’ün sonunda etkileyici bir şekilde 120.000 dolara yükselen olağanüstü bir artış yaşayabileceğini öne sürdü.

Standard Chartered, ilk olarak Nisan ayında 2024’ün sonuna kadar Bitcoin’in değeri için 100.000 $’lık bir tahmin yayınladı ve sözde “kripto kışı”nın sona erdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bununla birlikte, bankanın saygın FX analistlerinden biri olan Geoff Kendrick, 10 Temmuz’da Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre, şimdi bu ilk tahminde %20’lik bir artış potansiyeli olduğunu öne sürüyor ve bu da Bitcoin’in geleceği için daha da büyük olasılıklar anlamına geliyor.

Bu projeksiyon, Bitcoin madencilerini teşvik etme potansiyeline sahiptir ve onları kripto para arzının artan bir bölümünü toplamaya teşvik eder.

Kendrick bir raporda “BTC madenciliği başına artan madenci karlılığı, nakit girişlerini sürdürürken daha az satış yapabilecekleri, net BTC arzını azaltabilecekleri ve BTC fiyatlarını yükseltebilecekleri anlamına geliyor” dedi.

Kurumsal İlgi

Yatırım devi BlackRock’un popüler kripto para birimine dayalı bir Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) için ABD düzenleyicilerine başvurusunun doğrudan bir sonucu olarak Bitcoin, 800 milyar doların üzerinde varlığa sahip bankanın yanı sıra kurumsal bir ilgi dalgası gördü . 15 Haziran’da yer.

Bununla birlikte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ), vadeli işlem sözleşmelerine dayanmayan BTC ETF’leri için teklifleri sürekli olarak reddetti. Bu ret, öncelikle spot BTC pazarındaki potansiyel piyasa manipülasyonuna ilişkin endişelerden kaynaklanmaktadır.

BlackRock, bu endişeleri gidermek için ETF için planlanan listeleme platformu Nasdaq ile bir anlaşma yaparak düzenleyici kaygıları hafifletmeyi amaçlıyor. Anlaşmanın bir BTC ticaret platformunun “gözetim paylaşımını” içermesi bekleniyor.

BlackRock’un ETF çabalarına ek olarak, bu ay, akredite yatırımcılara hizmet veren bir dijital varlık borsası olan EDX Markets’in lansmanına tanık oldu. Fidelity, Charles Schwab ve Citadel Securities gibi önde gelen kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

Bitcoin’in 2023’ün Sonuna Kadar 50.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!