Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü

Bitcoin'e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü
Bitcoin'e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü

Bitcoin'e yatırım yapmalı mısınız? Uzmanlar ikiye bölündü
Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü

Bitcoin ( BTC ) bu yıl %140’ın üzerinde artış göstererek hisse senedi ve altın gibi diğer yatırım seçeneklerini geride bıraktı ve değerindeki kazanımların devam edeceği yönünde önemli bir iyimserlik oluştu. BTC’nin 40.000 dolar seviyesine yeniden yükselişi sektörün hazırlıklı olduğunu ve başka bir yükseliş eğiliminin başladığını mı gösteriyor, yoksa madalyonun yeniden aksiliklerle karşılaşma olasılığı var mı?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında yaşanan çöküşün ardından FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried şu anda dolandırıcılık suçundan hapiste. Eş zamanlı olarak önde gelen borsalardan biri olan Binance ve kurucusu Changpeng Zhao , ABD’nin kara para aklamayı önleme ve yaptırım ihlallerinden dolayı suçlarını kabul ederek sırasıyla 4,3 milyar dolar ve 50 milyon dolar para cezasına çarptırıldılar.

Buna rağmen BTC, Federal Rezerv’in faiz indirimi beklentisi ve borsada işlem gören fonlardan ( ETF ) artan talebe ilişkin iyimser beklentiler gibi faktörler nedeniyle yakın zamanda Nisan 2022’den bu yana görülmemiş bir seviye olan 41.000 dolarlık eşiği aştı .

Sektör, ilk ABD spot Bitcoin ETF’lerinin tanıtımı için BlackRock gibi kuruluşların başvurularına ilişkin kararı bekliyor.

Bitcoin İçin İyimser Görünüm

Amiral gemisi kripto, yatırımcılarının güçlü desteğinden yararlanıyor. İyimserler, şüpheli uygulamaları ele alma çabalarını ve ETF başvurularındaki artışı sektörün olgunlaşmasının bir göstergesi olarak vurguluyor ve dijital varlıklarda daha geniş bir yatırımcı tabanı potansiyeli olduğunu öne sürüyor.

Bu iyimserlik, Santiment’in 3 Aralık’taki X gönderisine göre, 50.000 doların er ya da geç ulaşıp ulaşmayacağını belirleyecek devam eden ETF onay tarihlerine yönelik korku, belirsizlik, şüphe (FUD) ve fırsatı kaçırma korkusundan (FOMO) kaynaklanıyor .

FUD ve FOMO Bitcoin fiyatını yönlendiriyor. Kaynak: Santiment
FUD ve FOMO Bitcoin fiyatını yönlendiriyor. Kaynak: Santiment

Uzmanlar BTC Konusunda İkiye Bölündü

BTC’nin bir diğer katı destekçisi ve iyimseri ise Bloomberg’in Kasım ayında yayınladığı bir rapora göre, Bitcoin’in ilk ABD ETF’sinin onayına yönelik artan beklentiler nedeniyle önümüzdeki yıl önceki zirvesine ulaşacağını öngören Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz. 29.

BTC’nin son dönemdeki yeniden dirilişiyle birlikte bazı finans uzmanları ve efsaneler, bu kripto para birimini rahatsız eden olayları hâlâ unutmadı.

Berkshire Hathaway Inc.’in eski başkan yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’i “kumar sözleşmelerinin geleneksel olarak yalnızca gevşek bir şekilde rekabet eden devletler tarafından düzenlendiği bir ülkede imzalanan, hane için neredeyse %100 avantaj sağlayan kumar sözleşmeleri” olarak kınadı . 1 Şubat’ta Wall Street Journal için yazdığı görüş yazısında federal bir yasanın gerekliliğini vurguladı .

Warren Buffett da BTC söz konusu olduğunda aynı görüşü paylaşarak bunu “fare zehrinin karesi”, “muhtemelen fare zehrinin karesi” olarak adlandırdı ve 25 dolara düşse bile BTC satın almayacağını söyledi.

Bu arada, Bitcoin’in piyasa değeri, şirketi Berkshire Hathaway’inkini geçti.

Image

Munger ve Buffet’in haklı olup olmadığı, yoksa Bitcoin’in önceki yüksek seviyelerine dönüp dönmeyeceği, hatta onları geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor; Bu arada yatırımcılar, paralarını belirli bir yatırıma ayırırken tüm seçenekleri dikkatlice değerlendirmeli ve potansiyel riskleri analiz etmelidir.

Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mısınız? Uzmanlar İkiye Bölündü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!