Bitcoin’den Bu Hafta Sonu Ne Bekleniyor

Yeni Bir Bitcoin Rallisi Gelir Mi ?
Yeni Bir Bitcoin Rallisi Gelir Mi ?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Boğaları Avantajı Koruyacak mı? Bu Hafta Sonu BTC’den Ne Bekleniyor?

Bitcoin Boğaları Avantajı Koruyacak mı? Bu Hafta Sonu BTC'den Ne Bekleniyor?
Bitcoin Boğaları Avantajı Koruyacak mı? Bu Hafta Sonu BTC’den Ne Bekleniyor?

Bitcoin’in ( BTC ) fiyat hareketi, bu yılki ivmenin kısmen makroekonomik ve düzenleyici faktörler nedeniyle kesilmesinin ardından ilk kripto para biriminin 24.000 doların altında işlem görmesi ile durdu .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

BTC’nin düşüş eğilimi göstermesine rağmen , Kitco News analisti Jim Wycoff 24 Şubat’ta fiyat hareketinin alarm için bir neden olmadığını savundu ve boğaların hala kontrol altında olduğuna dikkat çekti.

Analiste göre, fiyat duraklaması rutin bir gidişat.

“Mart ayı Bitcoin vadeli fiyatları, Cuma günü ABD ticaretinin erken saatlerinde yeniden istikrarlı hale geldi. Çok yeni değil. Bu haftaki yatay fiyat hareketi veya duraklama rutindir ve düşüş eğilimi göstermez. Boğalar, günlük grafikte bir fiyat yükselişi mevcut olduğundan, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip olmaya devam ediyor” dedi.

Bitcoin, Olası Faiz Oranı Artışlarının Ortasında Düzeltme Yapıyor

BTC’nin devam eden durgunluğu, Ocak ayı PCE verilerinin yayınlanmasının ardından Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma olasılığının artmasıyla ilişkilidir. Veriler, son birkaç aydır enflasyondaki düşme eğiliminin tersine döndüğünü ve faiz oranlarında olası bir yükseliş eğilimine işaret ettiğini ortaya koydu.

Ekonomist tahminleriyle karşılaştırıldığında, Ocak ayı PCE Fiyat Endeksi, Aralık ayında bildirilen %5,3 oranından daha yüksek olan geçen yılın aynı dönemine göre %5,4 artış göstererek beklentileri aştı.

Makroekonomik unsurlar devreye girmeden önce BTC Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto sektörü üzerindeki yenilenen baskısından kaynaklanan herhangi bir serpintiyi bir kenara bırakan varlıkla direnç göstermişti. Özellikle, düzenleyicilerin staking ve stablecoin ihracına yönelik baskılarına rağmen BTC 25.000 $ pozisyonunu geri aldı .

Devam eden belirsizliğe rağmen, USDC stablecoin ihraççısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Bitcoin’in burada kalacağını vurguladı. 24 Şubat’ta CNBC ile yaptığı bir röportajda Allaire, ağın geliştirme faaliyetlerine tanık olduğu gerekçesiyle Ethereum’u ( ETH ) destekledi.

Aynı zamanda, geçen yılki piyasa gerilemesine rağmen USDC’nin büyüme kaydettiğini kaydetti.

“Bitcoin burada kalacak. Bir platform olarak Ethereum, insanlar onun üzerine inşa ediyor. Geçen yıl boyunca, katliam sırasında, dijital varlıklar çok düşerken, USDC gerçekten büyüdü. <…>Bu blockchain ağlarının üzerinde çalışan bir dijital dolar, gerçek faydaya ve gerçek değere sahiptir ve bize, ilerledikçe faydanın nereden geldiğine dair bir gösterge verir” dedi.

Bitcoin Fiyat Analizi

Basın zamanında, BTC 23.161 dolardan işlem görüyordu ve varlık haftalık %3’ün üzerinde kayıplar kaydediyordu.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu arada, BTC 447,5 milyar dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyor.

Bitcoin’den Bu Hafta Sonu Ne Bekleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!