Bitcoin Yükselecek Mi? Fed Faiz Kararı Yaklaşıyor!

FED Yöneticisi Kashkari: Bitcoin (BTC) Ekonomiye Faydasız Bir Oyuncaktır!
FED Yöneticisi Kashkari: Bitcoin (BTC) Ekonomiye Faydasız Bir Oyuncaktır!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Yükselecek Mi? Fed Faiz Kararı Yaklaşıyor!

Son haftalarda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nihayet Spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) beklenen onayı vererek ticarete başlamasının önünü açtı. Ancak bu olaydan sonra tüm beklentiler boşa çıktı ve Bitcoin merkezli sanal para birimlerinde adeta yıkım yaşandı. Bu bağlamda makine öğrenmesi ve yapay zeka (AI) algoritmalarından tahminler yapılmış ancak geleceğe yönelik tahminler pek de iç açıcı olmamış.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Kaç Dolar Olur?

Son dönemde yapay zeka kullanılarak fiyat tahmini yapılması dikkat çekiyor. Bu süreçte yaygın olarak dile getirilen CoinCodex’in 24 Ocak’tan itibaren makine öğrenimi algoritması fiyat tahminine göre, Bitcoin’in fiyatı 1 Şubat 2024’e kadar 35.808 dolara düşebilir.

CoinCodex’in yukarıda paylaştığı veriler, makine öğrenimi algoritmalarının daha gerçekçi sonuçlar sunabilmesi için önceki fiyat dalgalanmaları ve piyasa hareketleri dikkate alınarak sağlanmıştır.

Bu arada, halvinglerin döngüsel yapısını ve BTC’nin geçmişte yaşadığı fiyat dalgalanmalarını hesaba katan bir algoritma, büyük kripto para biriminin şu anki 40.000 dolarlık fiyatından %10’dan fazla bir oranla düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 40.000 doların biraz üzerinde, son 24 saatte %2,13 artış, son 7 günde %5,90 düşüş ve aylık grafiğe de %8 artışı ortaya koyuyor. Bu durum %31’lik düşüşü bir ölçüde telafi etmiş görünüyor.

Bu arada, Bitcoin pazar hacmi birkaç gün sonra ilk kez yeniden pozitife döndü ve yeniden %2,19 artışla 785 milyar dolara yükseldi. BTC %22 oranında değer kaybetmesi ve 24 saatlik işlem hacmi açısından tablonun iç açıcı olmaması, 25,3 milyar dolara gerilemesi, yatırımcı ilgisinde yaşanan azalışda dikkatleri çekti.

Yapay zeka ve makine algoritmaları karşısında genel olarak majör kripto paralar için durum pek olumlu görünmüyor ancak Nisan 2024’te yapılması planlanan yarılanmanın beklenmesinin ardından 2025’te parabolik bir yükseliş mümkün. BTC için beklentiler beklenenden yüksek olabilir.

Bitcoin Yükselecek Mi? Fed Faiz Kararı Yaklaşıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!