Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sebebi!

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sebebi!
Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sebebi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sebebi!

Bitcoin’deki yoğun dalgalanmanın ortasında, en büyük kripto para birimi bir gecede 44.200 dolardan yaklaşık 1.000 dolar düşerek Pazartesi sabahı 44.000 dolara geri döndü.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

SEC’in Bitcoin spot ETF başvurusu konusunda nasıl bir karar vereceği belirsizliğini korurken, altcoinleri eritmeye yönelik hamleler görmeye devam ediyoruz.

İstihdam Rakamları Olumsuz Gelmişti

Fed’in kararlarını ve dolaylı olarak Bitcoin fiyatını etkileyen bir veri olan tarım dışı istihdam, Cuma günü beklentilerin oldukça üzerinde çıktı. 170 bin civarında olması beklenen istihdam rakamı 216 bine gerilerken, Fed’in Mart ayında faiz indirimine gideceği beklentileri büyük darbe aldı. İstihdam raporunun çoğunlukla geceleri açık olan Asya piyasalarını olumsuz etkilediği ve buradaki düşüşün Bitcoin’e de yansıdığı söyleniyor.

Madencilerden Borsalara 2 Bin BTC…

Geçtiğimiz günlerde yüzde 14 hesaplama gücüne sahip üçüncü büyük madencilik havuzu olan F2Pool’dan Binance’e 2000 BTC aktarıldığı belirtiliyor. Zincir üstü izleme platformu Lookonchain’e göre F2Pool, gecedeki satış sırasında Binance borsasına yaklaşık 44 milyon dolar değerinde 1.000 BTC aktardı.
F2Pool 2 gün önce aynı borsaya 1000 BTC göndermişti.
Bu iki neden, Bitcoin’in 43.150 dolara düşmesinin ardındaki ana faktörler olabilir. Ancak Bitcoin’in bu düşüşü kısa sürede toparladığını da belirtmekte fayda var. Bu yazının yazıldığı sırada en büyük kripto para birimi 43.900 dolar civarında işlem görüyordu.

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sebebi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!