Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kırmızı Alarm!

LUNC, Chiliz, CEEK ve LUNA Coin Fiyat Tahminleri
LUNC, Chiliz, CEEK ve LUNA Coin Fiyat Tahminleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kırmızı Alarm!

Reddit’te yakın zamanda yapılan bir güncellemede Mt., Gox’un geri ödeme sürecinde çok önemli bir adım başlattığını açıkladı: kullanıcılara bir onay e-postası göndermek. Buradaki amaç, Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) cinsinden geri ödeme almak için daha önce ödeme adresi olarak kaydedilen borsa cüzdan adreslerinin sahipliğini doğrulamaktır. Burgox’un elinde şu anda 142.000 BTC, 143.000 BCH ve 69 milyar japon yeni bulunuyor ve bu varlıkların tamamının 2024 sonuna kadar kullanıcılara dağıtılması planlanıyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Geri Ödeme Sürecinde Yeni Eşik

Kullanıcılara gönderilen son onay e-postası, MtGox’un geri ödemeler için toplanan cüzdan adreslerinin doğruluğunu sağlama konusunda işi bir sonraki aşamaya taşıdığını içeriyor. Bu doğrulama süreci, devam eden geri ödeme girişimimizde önemli bir eşiği temsil ediyor ve kullanıcıların uygun geri ödemeyi almasını sağlamak için aldığımız güvenlik önlemlerinin bir parçası.

Toplama aşamasında kilometre kaydedildiğinden, Mt. Gox, büyük miktarlarda kripto para birimi varlıklarını ve fonlarını Japon yeni cinsinden sistematik olarak dağıtır. Geri ödemeler, doğrulama sürecini başarıyla geçen alacaklılara 142.000 BTC, 143.000 BCH ve 69 milyar yen dağıtılmasını içeriyor. Bu gelişme, Gox davasında Mount It için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor ve alacaklılara geri ödeme taleplerinin dikkatle ele alındığını gösteriyor.

Artık kullanıcıların, BTC ve BCH ödemeleriyle ilişkili borsa cüzdan adreslerinin sahipliğini doğrulamak ve onaylamak için kendilerine gönderilen onay e-postasındaki talimatları dikkatlice takip etmesi gerekiyor.

Bilindiği gibi Mt.Gox bir zamanlar dünyanın en çok kullanılan Bitcoin borsasıydı. Varlığı sırasında borsa tek başına toplam işlem hacminin %80’ini oluşturuyordu. 2014 yılında Mt. Gox tüm ticareti durdurdu, web sitesini kapattı ve iflas koruması için başvuruda bulundu. Borsada 750.000’i müşterilere ait olmak üzere 850.000 BTC çalındı. O dönemde Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden Mt.Many Gox kullanıcıları BTC’lerini kaybetmişti. Mt Gox 10 yıldır alacaklılarına borcunu ödeme sürecindeydi.

Büyük Bir Satışa Neden Olabilir

Bu arada uzmanlar, Gox’un kademeli olarak kullanıcılara geri ödeme yapacağını ve bunun da Bitcoin üzerindeki satış baskısını artıracağını tahmin ediyor. Kripto paraların fiyatında en büyük düşüşün yaşanmasına neden olacak bu durum, kripto dünyası tarafından yakından takip ediliyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %3,04 düşüşle 40.000 dolar eşiğinin altında 39.749 dolardan işlem görüyor. Verilere göre BTC’nin son 24 saatteki en düşük fiyatı 39.450 dolar, en yüksek fiyatı ise 41.242 dolar oldu.

Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kırmızı Alarm!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ne olacak şimdi

    Cevapla
  2. Ne olacak şimdi nasıl yapacaz

    Cevapla
Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!