Bitcoin, ‘Umut’ Aşamasına Yaklaşıyor!

Bitcoin, 'Umut' Aşamasına Yaklaşıyor!
Bitcoin, 'Umut' Aşamasına Yaklaşıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Bir Piyasa Döngüsü Psikolojisinde ‘Umut’ Aşamasına Yaklaşıyor

Bitcoin, bir piyasa döngüsü psikolojisinde 'umut' aşamasına yaklaşıyor
Bitcoin, Bir Piyasa Döngüsü Psikolojisinde ‘Umut’ Aşamasına Yaklaşıyor

Finans piyasaları, okyanusun gelgitleri gibi, döngüsel bir biçimde gelgitler yaşar. Tarih boyunca, bu piyasalar, yatırımcı psikolojisi, ekonomik faktörler ve piyasa dinamiklerinin karmaşık bir etkileşimi tarafından yönlendirilen, tekrarlayan bir iniş ve çıkış modeli yaşadı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu bağlamda, 29 Mayıs Pazartesi günü, kripto ticareti uzmanı Ali Martinez , Bitcoin’in ( BTC ) fiyat tablosu ile piyasa döngülerinin psikolojisini yıkan ve farklı duyguların ana hatlarını çizen sözde Wall Street hile sayfasının yan yana karşılaştırmasını yayınladı . tüccarlar bu dönemlerde deneyim.

Kopya kağıdındaki görsellere atıfta bulunan Ramirez, “BTC, bir piyasa döngüsü psikolojisinde ‘umut’ aşamasına girmek üzere” dedi. Başka bir deyişle uzman, BTC’nin ‘panik’, ‘teslimiyet’, ‘öfke’ ve ‘depresyon’ gibi karamsar aşamalardan geçtikten sonra bir sonraki döngüde muhtemelen olumlu piyasa duyarlılığını çekeceğini söyledi.

Bitcoin Daha İyimser Piyasa Döngülerine Girecek

BTC’nin son fiyat hareketinin kopya kağıdıyla uyumlu olduğunu varsayarsak , dünyanın en büyük kripto para birimi son zamanlarda “inanmama” aşamasından geçiyor, iddiaya göre bu, yatırımcıların bir ayı koşusundan sonra yeni bir trend ortaya çıktığında deneyimledikleri olağan duygu.

Tabloya göre, bu aşamayı, bir varlığın geçici konsolidasyon ve düzeltmeye tanık olduğu, ancak yatırımcıların gelecekteki potansiyeli hakkında daha iyimser hissettikleri ‘umut’ aşaması izliyor.

“Umut”, “iyimserlik”, “inanç”, “heyecan” ve “coşku” dahil olmak üzere bir dizi olumlu piyasa döngüsü aşamasından önce gelir.

Bitcoin Fiyat Analizi

Yazının yazıldığı sırada BTC, gün içinde %2,7 artışla 27,914 dolardan el değiştiriyordu. Geçtiğimiz ay, önde gelen kripto para birimi, yatırımcıların Haziran ayında yeni bir faiz oranı artışı olasılığının artmasıyla ilgili endişeleri de dahil olmak üzere bir dizi faktör nedeniyle değerinin yaklaşık %4,5’ini kaybetti .

BTC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BTC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yine de Bitcoin, 2022 yıl sonu seviyelerinden kayda değer bir toparlanma ile yılın başından bu yana neredeyse %70 yükselerek, yılbaşından bu yana keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

 

 

Bitcoin, ‘Umut’ Aşamasına Yaklaşıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!