Bitcoin Toparlandı. Peki Fiyat Nereye Gidecek?

Halving'e Kadar Çıkarılacak 21 Bin Blok Kaldıkça Bitcoin İçin Sırada Ne Var?
Halving'e Kadar Çıkarılacak 21 Bin Blok Kaldıkça Bitcoin İçin Sırada Ne Var?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin toparlandı. Peki Fiyat Nereye Gidecek?

Bitcoin toparlandı. Peki Fiyat Nereye Gidecek?
Bitcoin toparlandı. Peki Fiyat Nereye Gidecek?

 

Bitcoin Salı günü 44.000 doların üzerine çıktı, ancak fiyatın üzerine çıkmadan önce Çarşamba günü erken saatlerde bu seviyenin altına düştü. Analistler bu seviyenin yıl sonuna kadar bir miktar yükselebileceğine ve 2024’te farklı rüzgarlardan yararlanılabileceğine inanıyor.
Bitcoin (BTC), sanal para borsası FTX’in iflasının ardından Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmasından bir yıl sonra, Kasım 2022’de yaklaşık 16.000 dolara düştü.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

CoinGecko verilerine göre Çarşamba günü saat 16.00 itibarıyla varlığın fiyatı 43.780 dolardı. Bu, son 30 günde %25, 7 gün öncesine göre ise %16 artış anlamına geliyor.

Analistler, Bitcoin fiyatlarındaki son artışı, diğer şeylerin yanı sıra, Spot BTC ETF’nin onaylanması konusundaki iyimserliğe, Binance’in ABD hükümetiyle anlaşmasına ve düşen enflasyona bağlıyor. LMAX Group pazar stratejisti Joel Krueger, Blockworks’e Spot BTC ETF’nin potansiyel onayının “nadir görülen bir ‘söylentiyi satın al, gerçeği satın al’ olayı” olabileceğini söyledi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Ark Invest ve 21Shares tarafından önerilen Bitcoin ETF’si ve muhtemelen diğer benzer teklifler hakkında 10 Ocak’a kadar karar vermesi bekleniyor.

Krueger, “ETF’nin hâlâ tam olarak değerlendiğini düşünmüyoruz” dedi ve “Çok nadir ve sınırlı bir varlık arzı olan Bitcoin’i çevreleyen cazip ekonomi göz önüne alındığında, onaylanması halinde birçok ekleme yapılabilir.” Talep olmalı.”

Krueger, BTC fiyatının 2023 sonuna kadar 50.000 dolara ulaşmasını beklemenin “makul” olduğunu söyleyerek, ana direnç alanının 48.000 ile 53.000 dolar arasında olduğuna dikkat çekti.

StockCharts.com’un kıdemli teknik analisti Julius de Kempener, bir sonraki beklenen direnç seviyesinin 48.000 dolar (tepe noktası Mart 2022’nin sonunda) olduğunu kabul ediyor.

Yetkili, BTC’nin 2023 sonuna kadar bu seviyeye ulaşabileceğini belirterek, fiyatın düşmesi durumunda 38.000 doları “destek seviyesi” olarak nitelendirdi.
De Kempener bir e-postasında, “BTC’de 5-6 günlük güçlü yükseliş hareketinin ardından günlük grafik aşırı alıma başlıyor ve bu hafif bir düşüşe veya tereddüte yol açabilir” dedi. “Ancak trend hala artıyor, buna pek şüphe yok.

2024’e Bakıyoruz

Bitfinex’teki analistler Çarşamba günü BTC fiyatlarının gelecek yılın sonuna kadar 60.000 ila 75.000 dolar arasına ulaşmasını beklediklerini söyledi. Spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının kurumsal yatırımcıların artmasına yol açabileceğini belirtti.
Kryptonite Asset Management portföy yöneticisi ve baş risk sorumlusu Matthew Jiaei, 48.000 doların kısa vadede BTC için “yerel bir zirve” olabileceğini ancak bundan sonra “kendini toparlamakta özgürüm” dedi.
Yatırımcıların Spot BTC ETF onayı olasılığını vurgulamaları halinde bu beklentinin baltalanabileceğini ekledi.

Jiaei, “Ayrıca klasik ‘söylentiyi al, gerçeği sat’ hareketinin 2024’ün başlarında keskin bir düşüşe yol açması muhtemel.” dedi.
Krueger, ilk altın ETF’sinin (SPDR Gold Trust (GLD)) 2004 yılında faaliyete geçtiğine ve altın fiyatlarının yedi yıldır arttığına dikkat çekti. Krueger, “Altın için durum böyleyse, Bitcoin için de kesinlikle doğru olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Galaxy Digital araştırmacılarından Charles Yu, Ekim ayında yayınladığı bir raporda, altın piyasası fiyatlarının tarihsel performansına dayanarak, Bitcoin fiyatlarının Spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasını takip eden 12 ay içinde %74 oranında artabileceğini ifade etti.

Pek çok kişi yaklaşan BTC yarılanmasının Bitcoin fiyatlarına da fayda sağlayacağına inanıyor. Nisan ayında yapılması planlanan bu etkinlik, BTC madenciliği için blok başına ödülün 6,25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşeceği anlamına geliyor.

Bitfinex’teki analistler şunları söyledi: “Bu olay, fiyatların yükselmesine neden olan arz eksikliğiyle ilgili.” “Şu anda özellikle uzun vadeli sahipler için en yüksek (aktif olmayan arz) istatistiklere sahip olduğumuz gerçeğiyle birleştiğinde, bunun etkisini zaten görüyoruz.”

Bitcoin Toparlandı. Peki Fiyat Nereye Gidecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!