Bitcoin Spot ETF’lerin Kabul Edilmemesini İstedi!

Bitcoin Spot ETF’lerin Kabul Edilmemesini İstedi!
Bitcoin Spot ETF’lerin Kabul Edilmemesini İstedi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Spot ETF’lerin Kabul Edilmemesini İstedi!

Better Markets CEO’su Dennis Kelleher, SEC’e Bitcoin Spot ETF başvurusunu Kabul Edilmemesini isteyen bir mektup gönderdi.

Better Markets CEO’su Dennis Kelleher, SEC’e Bitcoin Spot ETF başvurusunu kabul edilmemesini isteyen bir mektup gönderdi.
Kripto sektörü, SEC’in Bitcoin Spot ETF başvurusunu onaylayıp onaylamayacağını merak ediyor. SEC’in 10 Ocak’ta resmi bir karar vermesi, başvuruyu kabul etmesi ve Bitcoin spot ETF’sinin önünü açması bekleniyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Kripto para piyasası aynı zamanda Bitcoin Spot ETF’nin onaylanma olasılığını da hesaba katıyor. Kripto piyasasına Eylül 2023’ten bu yana bir yükseliş trendi hâkim durumda. Birçok kripto oyuncusundan piyasa gelişmelerine ilişkin yorumlar gelmeye başladı. Better Markets’ın CEO’su kripto yatırımcılarını şaşırtan bir şey yaptı.

Bitcoin Spot ETF’lerin Reddi İçin SEC’e Mektup

Better Markets CEO’su Dennis Kelleher, SEC’in Bitcoin Spot ETF’sini onaylamasına kesinlikle karşı olduğunu söyledi. SEC’e yazdığı mektupta Kelleher, onayın düzenleyicinin temel ilkelerini ihlal ettiğini söyledi.

Kelleher, SEC Sekreteri Vanessa Countryman’a Bitcoin Spot ETF ile ilgili bir mektup gönderdi. Bu mektupta Kelleher, ETF’lerle ilgili potansiyel yatırımcı risklerine değindi. Kelleher, onaylandığı takdirde yatırımcıların zarara uğrayacağı yönündeki endişesini dile getirdi.

Kelleher, Bitcoin Spot ETF’yi onaylamanın büyük bir hata olacağını söyleyerek, kripto endüstrisiyle ilişkili dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı risklerine dikkat çekti. Kelleher, “Bu Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanması, yatırımcıları yalnızca dolandırıcılık ve manipülasyonla dolu bir pazarla karşı karşıya bırakmakla kalmıyor” dedi.

Kelleher, onay sonrasında yatırımcıları bekleyen korkunç sonuçlara odaklanıyor. Kelleher, ETF onaylarının yanlış yorumlanabileceğini ve ABD hükümetinin kripto para birimlerini onayladığı izlenimini verebileceğini açıkladı. Better Markets’ın CEO’su bu nedenle sürecin istismar edildiğine inanıyor.

Kelleher’in yorumlarına yanıt olarak Bloomberg ETF analisti James Seifert, “Tüm ETF ihraççılarının ve SEC personelinin son birkaç aydaki yoğun çabaları göz önüne alındığında, ETF’yi reddetmek şüphesiz suç teşkil edecek bir eylem olacaktır.” dedi.

 

 

Bitcoin Spot ETF’lerin Kabul Edilmemesini İstedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!