Bitcoin Spot ETF Onayı BTC Fiyatını Düşürebilir!

Eski SEC Başkanı, Spot Bitcoin ETF Onayının 'Kaçınılmaz' Olduğunu Söyledi!
Eski SEC Başkanı, Spot Bitcoin ETF Onayının 'Kaçınılmaz' Olduğunu Söyledi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Spot ETF Onayı BTC Fiyatını Düşürebilir!

CryptoQuant’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin (BTC) ETF’sinin potansiyel spot onayı bir “satış haberi” olayı olabilir.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

CryptoQuant’ın bir raporuna göre, Bitcoin ETF’nin anlık onayı bir “satış” olayı olabilir. Bu iddiayı desteklemek için CryptoQuant analistleri, Bitcoin piyasası katılımcılarının, dijital varlığın 40.000 doların üzerine çıkmasının ardından şu anda gerçekleşmemiş kazançları gösteren verilere dikkat çekti.

“Kısa vadeli Bitcoin (BTC) sahipleri, tarihsel olarak fiyat düzeltmelerinden önce gelen %30’luk yüksek gerçekleşmemiş kar marjları yaşıyor.”

CryptoQuant’taki analistler, Bitcoin madencilerinin de gerçekleşmemiş önemli kazançlar elde ettiğine dikkat çekti. Bunun aynı zamanda BTC üzerindeki satış baskısına da katkıda bulunabileceğini eklediler. Raporda analistler şu noktalara dikkat çekti:

“Fiyatların 40.000 doların üzerinde kalması nedeniyle son birkaç haftadır madenci satışlarının arttığını görüyoruz.”

Bitcoin Spot ETF Onayı BTC Fiyatını Düşürecek Mi?

Bitcoin fiyat düzeltmeleri genellikle BTC fiyatının ve madenci işlem ücretlerinin artmasıyla başlar. Bunu akılda tutarak bu rapor, Bitcoin fiyatının bir “satış haberi” senaryosunda düşebileceğini vurguluyor. Bu nedenle analistler BTC fiyatının 32.000 dolara düşebileceğini öngörüyor. Bloomberg analistlerine göre SEC’in 2024’ün ilk çeyreğinde spot Bitcoin ETF’sini onaylama ihtimali %90.

Bitcoin’in yıllık kazancı şu anda %155’in üzerinde. Varlıklardaki artış esas olarak SEC’in düzenleyici kuruma bir veya daha fazla Bitcoin ETF spot başvurusunu onaylamaya hazırlandığı yönündeki iyimserlikten kaynaklanıyor. BlackRock, WisdomTree ve Valkyrie’nin de aralarında bulunduğu bir düzineden fazla şirket SEC’den yeşil ışık bekliyor.

Bitcoin Spot ETF Onayı BTC Fiyatını Düşürebilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!