Bitcoin Rekor Seviyeye Ulaştı! BTC Kaç TL Olur?

Bitcoin İçin Boğa Uyarısı!
Bitcoin İçin Boğa Uyarısı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Rekor Seviyeye Ulaştı! BTC Kaç TL Olur?

Bitcoin dolar paritesinde henüz ATH seviyesine ulaşamadı ancak 50.000 doları hedefliyor. Ancak TL paritesinde durum farklı. TL, dolar karşısında değer kaybederken, kripto paraların kralı BTCTRY her geçen gün en yüksek fiyatını güncelliyor. BTC’nin yükselmediği günlerde TL düşüyor ve BTC tekrar zirveye ulaşıyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Kaç TL?

Bu yazının yazıldığı sırada 21milyon.com’un verilerine göre BTC yerel borsalarda 1.423.015 TL’den satış yapıyor. Binance borsasında fiyat 1.435.000TL’ye ulaştı. TL, USDT paritesinde halihazırda 30 liranın üzerinde ve iki yükseliş ile ETF’deki son yükselişin birleşimi ralli etkisi yarattı.

Yerel borsalarda kümülatif işlem hacmi şimdiden 1,3 milyar TL’yi aştı. Özellikle yüksek enflasyonun yaşandığı ülkelerde kripto para birimlerinin daha fazla ilgi gördüğünü biliyoruz. 5 milyondan fazla yatırımcının olduğu tahmin edilen bu gruba Türkiye de dahil. Tüm bölgesel borsaların kümülatif işlem hacminin 13,3 milyar TL olduğunu düşünürsek yatırımcı yoğunluğunu daha iyi anlayabiliriz. BIST ile karşılaştırıldığında (BIST100’ün günlük işlem hacmi 45 milyar TL) bu işlem hacmi sadece yerel kripto borsaları için azımsanacak değil.

BTC Kaç TL Olur?

Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi BTC, Türk Lirası paritesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini çoktan aştı. Bunu konuşabiliyoruz çünkü psikolojik direnç her geçen gün yeni boyutlara ulaşıyor. Kısa vadede 1,5 milyon TL ideal bir hedef gibi görünüyor. Bu hedefe (döviz kurunun 30’da sabitlendiği varsayılarak), TL’nin dolar karşısında istikrar kazanması ve BTC’nin 50.000 dolar seviyesine ulaşması durumunda ulaşılabilir.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatının 47.000 doların üzerinde olduğu ve henüz ETF’de listelenmediği göz önüne alındığında, 50.000 dolar mantıksız bir hedef olmayabilir. Önümüzdeki günlerde daha yüksek bir zirve hedeflenirse, örneğin BTC 55.000 dolara ulaşırsa 1.650.000 TL seviyesi test edilebilir.

Elbette TL’nin USD karşısında değer kaybetmesi durursa tüm bu tahminler geçerli olacaktır. Değerlerin artması veya azalması durumunda bu tahminlerin de güncellenmesi gerekir (30 oranı kullanılmıştır).

 

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Bitcoin Rekor Seviyeye Ulaştı! BTC Kaç TL Olur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!