Bitcoin, Piyasa Değeri Visa’yı Aştı

Bitcoin, Piyasa Değeri Visa'yı Aştı
Bitcoin, Piyasa Değeri Visa'yı Aştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Piyasa Değeri Visa’yı Aştı

Bitcoin, Piyasa Değeri Visa'yı Aştı
Bitcoin, Piyasa Değeri Visa’yı Aştı

Bitcoin, merkezi olmayan kripto para birimi dünyasının yolunu açan ilk kripto para birimidir. Bitcoin sıklıkla altınla karşılaştırılır çünkü her ikisi de değerlidir ve arzları sınırlıdır. Öte yandan BTC, önemli ölçüde daha fazla aktarılabilir ve dünyanın her yerindeki kullanıcılar arasında hızla taşınabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Kripto para birimlerinin benimsenmesi yıllar içinde her geçen gün arttıkça, talep ve fiyat da artmaktadır. CoinMarketCap verilerine göre, 5 Temmuz 2013’te 65,53 dolardan düşük olan BTC, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolara fırladı .

Kripto para piyasası 2022’deki düşüş hareketinden yavaşça uzaklaşırken, kripto para birimlerinin piyasa değeri ve fiyatı yükseldi. Son verilere göre Bitcoin, piyasa değeri açısından Visa’yı geride bıraktı.

Bitcoin, piyasa değerinde Visa’yı tahtından indiriyor

CoinMarketCap verileri, BTC’nin piyasa değerinin son 24 saat içinde %0,5 düşüşle şu anda 473.230.715.948 $ olduğunu ortaya koyuyor. Ancak, Visa’nın piyasa değeri şu anda 460,13 milyar. Visa’nın piyasa değeri, yazının yazıldığı tarihteki BTC’ye kıyasla 13 milyar dolar daha düşük.

Visa, kredi ve banka kartları kullanılarak para transferine yardımcı olan bir finans kuruluşudur. Aynı zamanda dünyanın en değerli şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu gerçekten de kripto para birimlerine olan inancın ve benimsenmenin artmasının açık bir işareti olan Bitcoin için dikkate değer bir kilometre taşıdır.

Bitcoin, Piyasa Değeri Visa’yı Aştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!