Bitcoin Paniği: Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor

Bitcoin Paniği: Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor
Bitcoin Paniği: Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Paniği: Ağ Daralması Yaklaşan Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor

Bitcoin paniği: Ağ daralması yaklaşan piyasa çöküşüne işaret ediyor
Bitcoin Paniği: Ağ Daralması Yaklaşan Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor

Bitcoin ( BTC ) ağı, potansiyel bir fiyat düşüşüne yol açabilecek daralma belirtileri gösteriyor.

Kripto piyasası uzmanı Ali Martinez’in 8 Mayıs’ta yaptığı ağ analizine göre, cüzdan sayısının azalması kripto para birimine olan talebin azaldığını ve kullanıcı benimseme oranlarının düştüğünü gösteriyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Daha az cüzdan olduğunda, daha az kişinin aktif olarak BTC kullandığı anlamına gelir. Buna karşılık, bu, kripto para birimine olan talebi düşürür ve bu da fiyatta düşüşe neden olabilir. Bu eğilim, özellikle BTC fiyatının son aylarda dalgalı olması ve Bitcoin’in bir dizi daha düşük tepeler ve daha düşük dipler yaratması nedeniyle endişe verici.

Kullanıcı benimseme oranlarındaki düşüş birkaç faktöre bağlanabilir. Örneğin, bazı yatırımcılar odak noktalarını diğer kripto para birimlerine veya yatırım fırsatlarına kaydırmış olabilirken, diğerleri Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyeye çıkan geçen hafta BTC kullanımıyla ilgili yüksek ücretler nedeniyle caydırılmış olabilir .

Bitcoin Fiyat Analizi

Kripto analisti Michael van de Poppe , BTC çevresindeki son fiyat hareketlerine ağırlık vererek önümüzdeki günlerde izlenecek potansiyel fiyat seviyeleri hakkında fikir verdi. Yakın tarihli bir tweet’te van de Poppe, BTC için kırılması gereken kilit seviyenin 29.200 $ olduğunu, ancak ona doğru bir sıçrama yapmasına rağmen seviyenin kırılmadığını belirtti.

Buna ek olarak, büyük bir kripto para birimi borsası olan Binance ile ilgili bazı FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) oldu ve bu, amiral gemisi dijital varlıkla para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğu için BTC çevresindeki olumsuz duyguya katkıda bulunabilir.

İleriye bakıldığında, ticaret uzmanı potansiyel uzun vadeli işlemlerin 27.400$ veya 26.800$’da bulunabileceğini ve 29.600$’lık CME açığı hedefinin bulunabileceğini öne sürdü. Bu, van de Poppe’nin BTC fiyatında bir toparlanma potansiyeli gördüğünü, ancak yatırımcıların dikkatli olması ve durumu yakından izlemesi gerektiğini gösteriyor.

BTC uzun pozisyonları için alanlar. Kaynak: Michael van de Poppe
BTC uzun pozisyonları için alanlar. Kaynak: Michael van de Poppe

Son olarak, Bitcoin düşüş eğilimi yaşamaya devam ediyor ve kripto para birimi şu anda 27.973 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %2,87’lik bir düşüşü temsil ediyor. Geçen hafta boyunca, Bitcoin de %1,97 oranında düştü ve bu da düşüş piyasasının devam ettiğini gösteriyor .

Bitcoin Paniği: Piyasa Çöküşüne İşaret Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!