Bitcoin Ölçümleri Satış Tarafında Daha Fazla Baskıya İşaret Ediyor!

Bitcoin için Kritik Süreç: Hangi Yöne Hareket Edecek?
Bitcoin için Kritik Süreç: Hangi Yöne Hareket Edecek?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Ölçümleri Satış Tarafında Daha Fazla Baskıya İşaret Ediyor!

Bitcoin Ölçümleri Satış Tarafında Daha Fazla Baskıya İşaret Ediyor!
Bitcoin Ölçümleri Satış Tarafında Daha Fazla Baskıya İşaret Ediyor!

Teknik analiz, değişen kripto yatırımcılarının düşünceleri arasında en iyi kripto varlığının sürüklendiğine dair bir tablo çiziyor ancak umut verici bir astar da var

Kripto paranın orta vadeli piyasa önyargısı, zincir üstü ve teknik göstergeler de dahil olmak üzere dünyanın en büyük dijital varlığına ilişkin temel ölçümlerdeki değişikliğin ardından yeniden şüpheye düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bitcoin (BTC), yılın başından bu yana %55’ten fazla değer kazanmasına rağmen, yatırımcı hissiyatının ve inancının zayıflamaya devam etmesi nedeniyle alıcıların tükenmişlik belirtileri göstermeye devam ediyor.

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı küçük zaferin ardından, spot bitcoin ETP başvurusunun düzenleyici tarafından gözden geçirilmesiyle başlayan ilk ralli, varlığın 29 Ağustos’ta 28.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Bazılarına göre piyasa, Bitcoin için en güvenilir gösterge olarak hareket etmiyor. gelecek duygusu.

K33, Salı günkü bir araştırma notunda , “Fiyatlar artık BTC spot ETF fırsatlarına yeni bir hayat veren Blackrock haberlerinden öncekiyle aynı.” dedi .

“Aynı zaman aralığında, genellikle piyasanın genel risk iştahının iyi bir göstergesi olan Nasdaq 100 %2 arttı. BTC spot ETF’leri çok büyük olacak ve onaylanma ihtimalinin artmasıyla birlikte piyasanın bunu yanlış fiyatlandırdığı açık görünüyor” dedi K33.

Geçtiğimiz ayın sonundaki büyük hamle (%6,2), Bitcoin fiyatını, diğer bazı ETF girişimlerinde yaşanan gecikmenin ardından 17 Ağustos’ta (-%7,1) değer kaybetmesinin ardından 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı .

Ağustos ayı kapanışına doğru yaklaşırken Bitcoin , 30 Ağustos ve 31 Ağustos’taki satışların ardından yeniden altına düştü ve o zamandan beri bu noktanın altında baskı altında kaldı.

200 günlük MA, bir varlığın finansal piyasalardaki uzun vadeli eğiliminin güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilir. Ortalamanın üzerindeki fiyatlar genellikle yükseliş eğilimine işaret ederken, altındaki fiyatlar düşüş eğilimine işaret ediyor.

Ayrıca Glassnode verilerine göre Bitcoin’in toplam işlem hacmi Salı günü üç ayın en düşük seviyesi olan 811,1 milyon dolara geriledi ve bu da varlığın ağındaki faaliyetin azaldığına işaret etti .

Bu, ortalama işlem boyutlarında üç ayın en düşük seviyesindeki azalmayla aynı zamana denk geldi ; bu, daha az büyük ticaretin yanı sıra şu anda su altında olan UTXO sayısının üç yılın en yüksek seviyesine ulaştığına işaret ediyor.

Uzun vadeli bir bakış farklı bir tablo çiziyor. Gelecek yılın nisan ayında yarıya indirilmesinin beklenmesiyle birlikte mevcut piyasa çöküşünü beklemek isteyen piyasa katılımcılarının sayısı artmaya devam etti.

10 BTC’den fazla tutan benzersiz adreslerin sayısı, 2019’dan bu yana veya son dört yılda görülmeyen yüksek seviyelere çıkarak 157.460’a yükseldi. Glassnode verilerine göre , aynı zamanda 0,1 BTC’ye sahip olan daha küçük adresler de Salı günü 4,4 milyonun üzerinde yeni zirvelere ulaştı .

 

Bitcoin Ölçümleri Satış Tarafında Daha Fazla Baskıya İşaret Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!