Bitcoin Neden Düşüyor? Spot ETF Onayından Sonra Büyük Hayal Kırıklığı!

Analist, BTC’nin Yükselişinin Uzun Süreceğini Düşünüyor!
Analist, BTC’nin Yükselişinin Uzun Süreceğini Düşünüyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Neden Düşüyor? Spot ETF Onayından Sonra Büyük Hayal Kırıklığı!

Bitcoin (BTC) son 24 saat içinde %6’dan fazla düşerek 42.000 dolara geriledi ve yatırımcıları şaşırttı. Özellikle ABD’de spot ticaretin başlamasından bu yana Bitcoin ETF’leri düşüş gösterdi. Deneyimli bir anonim kripto para birimi analisti olan Ash Crypto, Bitcoin’in düşüşünün nedenlerine ilişkin genel bir değerlendirme yaptı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin’in Düşmesinin Nedeni

Son zamanlarda yapılan bir analizde, kripto analisti Ash Crypto, spot ETF’lerin onaylanmasının ardından Bitcoin’in düşüşünü tetikleyen faktörleri daha yakından inceliyor. Ash Crypto’ya göre düşüşün nedeni, onay öncesinde dile getirilen spekülasyonların artık mevcut olmaması ve onay sonrasında yatırımcıların bekleyecekleri yeni bir şeyin olmaması. Analist, bu durumun hisse senedinin 55.000 dolara yükselmesini bekleyenler arasında hayal kırıklığına yol açarak kâr elde etmelerine yol açtığını vurguladı.

Ash Crypto ayrıca Bitcoin’in spot ETF kaynaklı FOMO nedeniyle 15.400 dolardan 48.000 dolara etkileyici yükselişi göz önüne alındığında bir düzeltmenin doğal ve kaçınılmaz olduğuna inanıyor ve piyasaya daha düşük fiyat noktalarından girenler için bir “haberleri sat” fırsatı sunduğunu da belirtti.

Bu arada en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) son yedi günde %15’e kadar yükselişi piyasa beklentilerinin değişmesine neden oldu. Analist, bazı yatırımcıların fonlarını Bitcoin’den Ethereum’a (ETH) taşımasıyla bu durumun yatırımcı davranışını değiştirdiğini söyledi. Bu hareket, yaklaşmakta olan Ethereum ETF’ye ilişkin beklentilere ve ETH’nin şu anda potansiyeline kıyasla düşük değerde olduğunun farkına varılmasına bağlanabilir.

Orta-Uzun Vadede Yükseliş Kaçınılmaz

Ash Crypto ayrıca Bitcoin’in son zamanlardaki düşüşüne rağmen piyasanın gözden kaçırmış olabileceği bazı olumlu gelişmelere de dikkat çekti. Analist, fiyat düşüşüne rağmen Spot Bitcoin ETF’nin tarihi hacimde 4,5 milyar doların üzerinde gelir elde ederek ETF tarihinde önemli bir dönüm noktasına işaret ettiğini belirtti. Bitcoin’in artık Wall Street tarafından erişilebilir olmasının son derece olumlu bir gelişme olduğunu ve uzun vadede trilyonlarca doları kripto pazarına çekebileceğini ekledi. Ayrıca Spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasının, yatırımcıların genel kripto pazarına olan güvenini artıracağını belirtti.

Analist, kişisel görüşünü belirtirken, Spot Bitcoin ETF’nin Wall Street’te popülerlik kazanmasını ve şirketlerden büyük tahsisler almasını beklediği için orta ve uzun vadede yükselişe geçeceğini tahmin ediyor. Ash Crypto’ya göre bu, Bitcoin’in değerini 100.000 ila 200.000 dolar arasına, hatta daha da fazlasına çıkarabilir.

Bitcoin Neden Düşüyor? Spot ETF Onayından Sonra Büyük Hayal Kırıklığı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!