Bitcoin Neden Düşüyor? Satışlar Başladı Mı?

Sabah Haberleri- 13 Aralık 2023
Sabah Haberleri- 13 Aralık 2023
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Neden Düşüyor? Satışlar Başladı Mı?

Bitcoin fiyatı yakın zamanda 49.000 $ seviyesine yükseldi, ancak kısa süre sonra fiyat 3.000 $ düştü. Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 46.200 dolardı, birkaç dakika önce ise BTC fiyatı 45.800 dolardı. Peki bu düşüşün nedeni nedir? Yatırımcıları neler bekliyor?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Neden Düşüyor?

ETF’lerin etkilerine geçmeden önce bugün açıklanan enflasyon istatistiklerinin kötü olduğunu unutmayalım. Noel’deki geri dönüşün altında yatan etki veya neden ne olursa olsun, Fed’in elinde bir süre daha şahin tavrını sürdürmesine olanak tanıyan bir koz var. İstihdam istatistikleri ve ücret artışı risk piyasalarına göre güçlüydü. Manşet enflasyonun yıllık %0,2 seviyesinde arttığı göz önüne alındığında, Powell’ın Ocak ayının sonundaki bir toplantıda neden bu yıl faiz oranlarını 75 baz puana (bps) kadar düşürebileceğini anlatacak

 

Bu arada Wall Street, kripto para birimlerindeki oynaklığın giderek daha fazla farkına varıyor. Lehman gibi onlar da fedakarca şişirilmiş ipotek kredileriyle dünyayı sarsmayı başardılar, dolayısıyla bu tür istikrarsız iplerle hokkabazlık yapmaya alışkınlar. Bu nedenle kripto para birimlerinin bu kadar zor olmaması gerekiyor. ETF tarafındaki düşüşün nedeni, ETF’ye geçerken GBTC’nin negatif primindeki -%2’lik düşüşten faydalanacak olanların kar satışı yapması olabilir. İlk günkü güçlü işlem hacminin çoğunu GBTC satışlarına bağlıyor.

Son olarak dolaşımdaki arzın yaklaşık %95’inin karlı olduğunu söylemiştik. Bu göstergedeki düzeltme bir süredir üzerinde çalışılıyor ve son dönemdeki yükseliş satıcılar için büyük bir fırsat sunuyor. Kısa vadede volatilite devam etse de ETF kanalından girişlerin devam etmesi nedeniyle orta ve uzun vadede görünüm olumlu olmaya devam ediyor.

Bitcoin Neden Düşüyor? Satışlar Başladı Mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!