Bitcoin İçin Yeni Rekor Seviyeye Giden Yol Başlıyor mu?

Bitcoin'in Bir Sonraki Büyük Engeli Nedir?
Bitcoin'in Bir Sonraki Büyük Engeli Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin İçin Yeni Rekor Seviyeye Giden Yol Başlıyor mu?

Bitcoin, şimdiye kadarki üçüncü altın kavşağı oluşturuyor - yeni rekor seviyeye giden yol başlıyor mu?
Bitcoin İçin Yeni Rekor Seviyeye Giden Yol Başlıyor mu?

Bitcoin ( BTC ) , genel pazar genelinde uzun süreli konsolidasyonun ortasında kilit direnç seviyesini geçemeyen varlık ile değerini 30.000 $ işaretinin altında tuttu . Bununla birlikte, Bitcoin’in teknik analizi , varlığın tarihsel fiyat hareketlerine dayalı olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma yolunda olabileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Özellikle, takma adlı kripto ticaret analisti TradingShot , 4 Ağustos’ta TradingView’de yaptığı bir gönderide , ilk kripto para biriminin uzun vadede bir yükseliş fiyatı sinyali olan üçüncü altın çapraz modelini yeni tamamladığını gözlemledi.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Analize göre, modelin önceki iki örneği BTC için önemli fiyat artışlarına yol açtı. Geçiş gerçekleştiğinde, üç günlük bir zaman diliminde (3D MA 200) hesaplanan 200 günlük hareketli ortalamalar , yükseliş trendinin sürdürülmesine yardımcı olan önemli bir destek seviyesine dönüştü.

Bununla birlikte, bir Siyah Kuğu ile bir tuttuğu Mart 2020 koronavirüs kazasının istisnai koşullarının, tipik modelde geçici bir bozulmaya neden olduğunu belirtmekte fayda var.

Önceki döngülerle paralellikler kuran analist, fiyat hareketine rehberlik eden 3D MA50 ile BTC’nin yukarı yönlü hareketi için bir sonraki olası hedefin, en son 69.000 $ olan tüm zamanların en yüksek seviyesi olacağını vurguladı.

Ek olarak, 2019 golden cross’a nispeten daha hızlı ulaşılmasını “Terazi coşkusuna” ve BTC’nin daha fazla benimsenmesine katkıda bulunan diğer olumlu temellere bağladı. Tersine, 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak biraz daha uzun sürdü ve önceki döngüden yaklaşık 100 gün daha uzun sürdü.

Bitcoin’in mevcut ATH’ye (69.000 $) gelecek yıl bu zamanlar ulaşmış olması adil bir tahmin olabilir” dedi.

Altın Haça Çarptıktan Sonra Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Golden cross modeli, kısa vadeli bir hareketli ortalama, uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında oluşur. Bitcoin’in son golden cross durumunda, fiyat 3D MA50 ve 3D MA200’ün üzerinde işlem görüyordu ve bu da dijital varlık için olumlu bir trend değişikliğine işaret ediyor.

Genel olarak, BTC’nin fiyatı son zamanlarda oynaklık yaşadı ve golden cross’un etkisi, varlığın fiyat yörüngesinde bir iyimserlik işareti olarak görülüyor. Özellikle, BTC’nin yeni zirvelere çıkma olasılığı konusunda bir fikir birliği var.

Finbold tarafından bildirildiği üzere , önemli sayıda BTC sahibi (%69,2) varlıklarını satma niyetinde değil, ‘Hodling’i tercih ediyor. Aynı zamanda borsalara gönderilen BTC miktarı da son haftalarda düştü.

2024 için planlanan bir sonraki BTC yarılanmasının yeni bir piyasa döngüsünün başlamasını tetikleyebileceği tahmin ediliyor . Kısa vadede, BTC 29.000 $ işaretinin daha da altına düşme tehditleriyle karşı karşıya. Bir Finbold raporu , makine öğrenimi algoritmalarının varlığın Ağustos sonunda 28.000 dolardan işlem göreceğini tahmin ettiğini belirtti.

Bitcoin Fiyat Analizi

Basın zamanında BTC, son 24 saatte %0,1’den daha az küçük kazançlarla 29.014 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Başka bir yerde, TradingView’den alınan teknik analiz kapsamında, göstergeler düşüş gösteriyor. Bir günlük göstergelerin bir özeti, bir satış sinyali önerir ve 9’daki hareketli ortalamalara benzer şekilde 10’u gösterirken, osilatörler 9’da nötrdür.

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Bu arada, hakim volatilite ile piyasa, Bitcoin’in kısa vadede nasıl tepki vereceği konusunda meraklı.

Bitcoin İçin Yeni Rekor Seviyeye Giden Yol Başlıyor mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!