Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi

Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi
Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi

Bitcoin için hafta sonu teknik analizi: Gelen volatilite ve potansiyel pompa
Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi

Bitcoin ( BTC ) bir kez daha tanıdık bölgelere düştü ve yatırımcıların sonraki fiyat gidişatını yakından izlemesiyle 30.000 doların altında işlem görüyor. Önümüzdeki haftalarda, varlığın değerlemesi, Federal Rezerv faiz oranı kararı gibi yaklaşmakta olan makroekonomik haberlerden önemli ölçüde etkilenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu satırda, TradingView’de önde gelen takma adlı kripto para birimi analisti FieryTrading’e göre , 22 Temmuz’da yayınlanan bir gönderide , yatırımcılar bu hafta sonu BTC oynaklığının artmasını beklemeli. Ancak, önde gelen kripto para birimi için uzun vadeli yükseliş hissi konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

BTC’nin 31.000 $ pozisyonunu kıramamasına rağmen, uzun vadeli yükseliş eğiliminin bozulmadan kaldığını belirtti.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bu gösterge yeşil renkte yanıp söndüğünde (= düşük oynaklık), piyasa yakın gelecekte büyük bir hareket yapacaktır. Piyasa iki dönem arasında geçiş yapıyor: daralma dönemleri (şimdi) ve genişleme dönemleri (volatilite)” dedi.

Yaklaşan Federal Rezerv faiz oranı kararının, piyasanın geleneksel finansal ürünleri de etkileyen potansiyel olarak artan oynaklığı beklediğini gösterdiğini de sözlerine ekledi .

Başka bir yerde, 22 Temmuz’da Tolberti tarafından yayınlanan başka bir analiz, Bitcoin’in son fiyat hareketinin olası bir yükseliş kırılmasına işaret ettiğini ileri sürdü. Analistlere göre, BTC bir aylık konsolidasyonun ardından günlük grafikte yükseliş flama modeli gösteriyor.

0.618 Fibonacci uzantısına dayanarak yaklaşık 34.000 $ ‘a potansiyel bir kırılma öngördü. Bunu bir geri çekilme takip edebilir, ancak daha sonra 39.000 dolara bir yükseliş bekleniyor.

Aynı zamanda, bir çöküşün 21.000$’a düşmesine yol açabileceği için trader’ların dikkatli olması gerektiğine ve kısa pozisyonlarla olası bir çöküşten yararlanmanın düşünüldüğüne dikkat çekti.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Ayrıca, Bitcoin’deki yükseliş duruşunun, birkaç altcoin’in önümüzdeki günlerde olası bir kırılma belirtileri göstermesinden kaynaklandığını öne sürdü.

Bitcoin’in Son Düşük Performansı

Özellikle önemli katalizörlerin varlığı göz önüne alındığında, BTC’nin son zamanlardaki düşük performansının bazı piyasa katılımcıları için endişe verici olduğunu belirtmekte fayda var. Kripto para piyasası başlangıçta BlackRock (NYSE: BLK ) gibi finans devlerinin Bitcoin’i Haziran ayında kısa bir süre için 30.000 doların üzerine çıkaran spot BTC borsa yatırım fonları ( ETF’ler ) için başvuruda bulunduğu haberleriyle desteklendi .

Ek olarak, Ripple davasındaki kripto yanlısı karar , BTC’nin yılın en yüksek değerine ulaştığını gördü. Ancak bu olumlu gelişmelere rağmen BTC yüksek fiyatlarını korumakta zorlandı.

Bu mücadeleye katkıda bulunan faktörlerden biri, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı uygulamaya devam eden kripto para birimlerini çevreleyen devam eden düzenleyici belirsizliklerdir. Genel olarak, kripto piyasası nispeten sakindi ve bu da olumlu bir ivme olmadığını gösteriyor.

Uzun vadeli BTC sahipleri, kripto para birimine güvenmeye devam etse de, bunların etkisi tek başına yüksek fiyatları sürdürmek için yeterli değil.

Bitcoin Fiyat Analizi

Şu anda BTC, serbest düşüşten kaçınarak konumunu 29.000 $ seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Basın tarihi itibariyle varlık, son yedi gün içinde %1’in üzerinde bir düşüş yaşayarak 29.897 $’dan işlem görüyordu.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analize göre TradingView’den alınan bir günlük göstergeler tarafsızlığı gösteriyor. Göstergelerin bir özeti, 9’luk bir ‘nötr’ duyarlılık puanı önerirken, hareketli ortalamalar 6’lık bir ‘satış’ derecesini gösteriyor. Öte yandan, osilatörler de ‘nötr’ duyarlılıkla hizalanarak 8 puan kaydediyor.

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Genel olarak, Bitcoin’in mevcut olası tetikleyicisi yaklaşan Fed politikasıdır.  

 

 

Bitcoin İçin Hafta Sonu Teknik Analizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!