Bitcoin İçin Düzeltme Olursa Burada Bir Alım Bölgesi Var!

Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?
Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Fiyatı 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı; Düzeltme Olursa Burada Bir Alım Bölgesi Var

Bitcoin fiyatı 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı; Düzeltme olursa burada bir alım bölgesi var
Bitcoin Fiyatı 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı; Düzeltme Olursa Burada Bir Alım Bölgesi Var

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı, Cuma günü 31.400 doların üzerine çıkarak, ilk kripto para birimine artan kurumsal ilgiyle birlikte 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı .

BTC kısa süreliğine geri çekilse de Nisan ayından bu yana ilk kez 30.000 doların üzerinde bir işlem değerini korumayı başardı. Bu fiyat seviyesi, 2023 boyunca önemli bir direnç noktası olduğunu kanıtladı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu yıl değer olarak %85’in üzerinde değer kazanan son ralli, kazanımlarının sürdürülebilirliği konusunda belirsizliklerle karşı karşıya. Genel piyasa, hüküm süren belirsizliğe katkıda bulunan düzenleyici kaygılar ve makroekonomik faktörlerle boğuşuyor.

Bu satırda, kripto ticaret uzmanı ve analist Michaël van de Poppe , 24 Haziran’da bir tweet’te kripto para biriminin rallisini sürdürme kabiliyetine ilişkin şüphelerini dile getirdi. varlığı biriktirme fırsatı.

“BTC, yılın en yüksek seviyesini süpürdüğü güzel bir zirve yaptı. Buradan devam edip etmeyeceğimizden emin değilim, ancak yükseliş trendleri sırasında büyük olasılıkla fiyatın derin düzeltmeler yapmaktansa ilerlemeye devam ettiğini göreceksiniz. Düzeltme yaparsak 28 bin 500 dolar alırım” dedi.

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Kurumsal İlgi Bitcoin’in Değerini Artırıyor

Bitcoin’in değerindeki mevcut artış, büyük ölçüde büyük finans kurumlarının artan ilgisine bağlanabilir. Özellikle, dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketi olan BlackRock (NYSE: BLK ), yakın zamanda bir BTC spot borsa yatırım fonu ( ETF ) kaydettirmek için başvurdu .

Ayrıca bu hafta, Charles Schwab , Fidelity Digital Assets ve Citadel gibi ünlü firmalar tarafından desteklenen bir kripto para borsası olan EDX Markets tarafından bir dijital varlık ticaret platformunun lansmanına tanık olundu .

Bu girişimler, özellikle Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun ( SEC ) , kayıt dışı menkul kıymetlerin iddia edilen listelenmesi üzerine Binance ve Coinbase gibi kripto borsaları üzerindeki düzenleyici baskısını yoğunlaştırdığı bir zamanda, kripto alanına yatırımcıların güvenini aşıladı .

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC’nin fiyat analizi açısından, şu an itibariyle, 30.621 $’lık bir değerleme ile 30.000 $’lık direnç seviyesinin üzerinde rahat bir şekilde işlem görüyor. Haftalık grafikte, BTC %15’in üzerinde bir büyüme yaşadı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ayrıca, TradingView’den elde edilen bir günlük BTC teknik analizi yükseliş eğilimine işaret ediyor . Göstergeler 14’te bir “satın alma” duyarlılığını özetlerken, hareketli ortalamalar 13’te “güçlü bir satın alma” öneriyor . Osilatörler , 8’lik bir duyarlılık puanıyla nötr kalıyor.

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView
Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Bu yılki önemli büyümesine rağmen Bitcoin, 2021’de elde ettiği 60.000 doları aşan önceki rekorunun gerisinde kalmaya devam ediyor.

Kripto para birimi, Federal Rezerv’in hızlı faiz oranı ayarlamaları ve kripto borsası FTX’in çöküşü nedeniyle geçen yıl önemli zorluklarla karşılaştı. Bu olaylar, kripto pazarında yaygın bir satışı tetikledi ve sonuç olarak Bitcoin’in değerini etkiledi. 

Bitcoin İçin Düzeltme Olursa Burada Bir Alım Bölgesi Var!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!