“Bitcoin Hafta Sonu 50 Bin Dolar Olabilir” Diyen Şirket: Tüm ETF’ler Reddedilecek!

Bitcoin Hafta Sonu 50 Bin Dolar Olabilir” Diyen Şirket: Tüm ETF’ler Reddedilecek!
Bitcoin Hafta Sonu 50 Bin Dolar Olabilir” Diyen Şirket: Tüm ETF’ler Reddedilecek!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Bitcoin Hafta Sonu 50 Bin Dolar Olabilir” Diyen Şirket: Tüm ETF’ler Reddedilecek!

Bitmain’in kurucularından Jihan Wu’nun sahibi olduğu kripto servis sağlayıcısı Matrixport, bugün tartışmalı bir rapor yayınladı. Firma daha dün Bitcoin’e yönelik yükseliş beklentilerini açıkladı ancak bugün yaptığı bir başvuruda SEC’in Ocak ayında spot Bitcoin ETF talebini reddetmeye karar verebileceğini söyledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

“Gensler’ın Onay Oyu Vermesi Çok Zor”

Raporda, ETF’nin karar veren üyelerinin veya oy kullanan üyelerinin çoğunluğunun Demokrat Parti’ye yakın olduğu ve bu durumun Gensler’in aktif olarak oy vermesini neredeyse imkansız hale getirdiği belirtiliyor.

“Komitenin ilk beş üyesinin çoğu Demokratlara yakın… Bu kişiler ETF kararlarında son derece önemli olacak.” SEC Başkanı Gensler’in kripto paralardan hoşlanmadığı iyi biliniyor. Aslında Bitcoin Spot ETF’yi onaylamak için oy kullanması pek olası değil. ”

Bilindiği gibi Demokrat kripto para karşıtı senatör Elizabeth Warren da ABD’de başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinin yasaklanması çağrısında bulunmuştu. ABD medya kuruluşları Gensler’in Warren’la yakınlığını eleştirdi.

Dolayısıyla Matrixport raporunda “Gensler’in ya da Demokrat Parti’ye yakın diğer üyelerin aynı fikirde olması için hiçbir siyasi neden yok” deniliyor.

“Bitcoin 36-38 Bin Dolar Bandına Gerileyebilir”

Raporda fiyat tahminleri de yer alıyor. Analistler, SEC tarafından reddedilmesinin Bitcoin’in hızla %20 düşerek 36.000-38.000 dolar seviyesine düşmesine neden olabileceğini söyledi.

Sabah Yayımlandı, Öğlen yayıldı!

Sabah yayınlanan Matrixport raporu öğle saatlerinde sosyal medyada görüldü. Bazı yatırımcılar düşüşten bu raporu sorumlu tuttu ancak rapor, Bitcoin’in düşüşünden saatler önce dünya çapında medyada zaten yayınlanmıştı.

Bitcoin %10’dan fazla dik bir düşüş yaşadı ve GMT 15 itibarıyla 41.000 doların altına düştü.

“Bitcoin Hafta Sonu 50 Bin Dolar Olabilir” Diyen Şirket: Tüm ETF’ler Reddedilecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!