Bitcoin ETF Saat Kaçta Açıklanacak?

Bitcoin’deki Düşüşler Tamamen Bitti mi?
Bitcoin’deki Düşüşler Tamamen Bitti mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ETF Saat Kaçta Açıklanacak?

kripto para yatırımcılarının moralini sarsan duyurunun ardından 45.000 dolar civarında durdu. Yaklaşık 16 saat önce SEC’in resmi Twitter (X) hesabının hacklenmesi ve her şeyin alt üst olmasıyla büyük bir tasfiye yaşandı. Ancak bugün son gün ve SEC önümüzdeki günlerde kararını resmi olarak açıklayacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin ETF Ne Zaman Açıklanacak?

Bloomberg’in tanınmış ETF uzmanı Eric Balciunas, Bitcoin ETF’nin spot onayının Türkiye saatiyle gece 00:00 ile sabah 02.00 arasında gerçekleşebileceğini söyledi. Bu yazının yazıldığı sırada kararın Washington D.C.’de sabah 7.41’de ve ABD saatiyle 16.00 ile 18.00 arasında verilmesi bekleniyor.

Herkes onay sürelerine odaklanırken BlackRock, idari ücretleri azaltmak için uygulamaları güncelledi. Artık rekabet daha da yoğunlaştı. Aslında tüm spot BTC ETF’leri aynı şeyi yapıyor ve rekabette öne çıkabilmek için şirketlerin reklam, pazarlama ve ücretleri azaltmak gibi adımlar atması gerekiyor.

ETF’lerin en büyük sağlayıcısı birçok yatırımcıya hitap eden BlackRock’tur. Yani eğer uygun fiyatlıysa, insanlar muhtemelen ilk önce onu seçecektir. Ücretleri altın ETF’lerden bile daha düşük olan Spot Bitcoin ETF’lerini ihraç edenler, milyarlarca dolarlık likiditenin buraya akmasını bekliyor.

Bitcoin ve Altcoinler Son Durum

16 saat önceki sahte duyurunun ardından BTC fiyatı yaklaşık 48.000 dolardan 44.748 dolara düştü. Birkaç gün önce bu haftanın özellikle altcoinler için son derece zararlı geçeceğini söylemiştim. Bu eğilime yanıt olarak kar amaçlı satışlar Pazar günü çoktan başlamıştı. Ancak son zamanlardaki dalgalanma da panik satışına neden oldu.

SEC önümüzdeki saatler içinde ETF’yi onaylasa bile en büyük ilgi BTC’ye odaklanmaya devam edecek, dolayısıyla kripto paraların kralı daha yüksek seviyelerde destek bulup konsolide olana kadar altcoinler eriyebilir.

Yatırımcıların özellikle altcoinlerde destek bölgelerine temkinli yaklaşması ve vadeli işlemlerde iki yönlü likidite takibine hazırlıklı olması gerekiyor. ETF onaylanırsa yarın ticaretin ilk günü olacak ve hacim beklendiği gibi olursa BTC fiyatlarının yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin ETF Saat Kaçta Açıklanacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!