Bitcoin ETF Onayı Öncesi Altcoin’ler İçin Uyarı Geldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ETF Onayı Öncesi Altcoin’ler İçin Uyarı Geldi!

SEC’in Spot Bitcoin ETF kararıyla ilgili endişelerin arttığı bir ortamda, kripto pazarındaki genel düşüş yükselişe dönüşse de uyarılar artmaya devam ediyor. Usta kripto para analisti Miachel van de Poppe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF kararı sırasında altcoinlerde artan volatilite nedeniyle yatırımcıların zorlu bir süreçle karşı karşıya kalabileceğini vurguladı ve dikkat çağrısında bulundu.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Spot Bitcoin ETF’sinin Altcoin’ler Üzerindeki Etkisine Işık Tuttu

Kripto yatırımcıları arasında tanınmış bir isim olan Michael van de Poppe’a göre, bugün altcoinlerin karşılaştığı sorunların ana nedeni Spot Bitcoin ETF’ye ilişkin yaklaşan karar. Analistler, yatırımcıların odağının Bitcoin’e kaymasıyla altcoinlerin bir süre daha değer kaybedeceğini öngörüyor. Poppe’a göre ETF kararının ardından ivme altcoinlere dönebilir.

Poppe ayrıca, ETH, XRP ve SOL dahil olmak üzere en öne çıkan altcoinlerden bazılarının fiyat düşüşünün neden olduğu çalkantının, Bitcoin ETF’nin onaylanmasına ilişkin piyasa duyarlılığında bir değişikliğe işaret edebileceğini vurguladı.

Analist ayrıca Bitcoin’in piyasa dinamiklerine de dikkat çekerek, Bitcoin’in konsolidasyon modunda olduğunu ve konsolidasyon modundan çıktığında 48-51.000 dolara çıkmasını beklediğini belirterek, bu aralığın iyi bir satış noktası olduğunu ekledi.

ETF Kararı Öncesi Bitcoin Fiyatında Son Durum

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %1,53 artışla 44.781 dolardan işlem gördü. Mevcut verilere göre şirketin haftalık bazda yüzde 5,04, aylık bazda ise yüzde 2,67 büyümesi bekleniyor.

ETF başvurusunda bulunan 13 şirketin çoğunun SEC’e son S-1 Formunu sunması ve BlackRock’un fon almak için 10 milyon dolar BTC sağlayacağını açıklamasıyla birlikte en büyük kripto para birimindeki volatilite arttı. Uzmanlar, volatilitenin artmasıyla fiyatın yükselerek 45.000 dolar seviyesine ulaştığını ve SEC onayının alınması halinde rallinin ivme kazanacağını söylüyor.

 

Bitcoin ETF Onayı Öncesi Altcoin’ler İçin Uyarı Geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!