Bitcoin Derin Düzeltmeye Giriyor!

Bitcoin Derin Düzeltmeye Giriyor!
Bitcoin Derin Düzeltmeye Giriyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ‘Tasfiyeler Dizisi’ Ortasında Derin Düzeltmeye Giriyor

Bitcoin, tasfiyeler dizisinin ortasında derin bir düzeltmeye giriyor
Bitcoin, ‘Tasfiyeler Dizisi’ Ortasında Derin Düzeltmeye Giriyor

Bitcoin ( BTC ), 19 Nisan Çarşamba günü piyasalarda derin bir düzeltme meydana gelirken önemli bir değer düşüşü yaşadı.

Önde gelen bir kripto analisti olan Michael van de Poppe, amiral gemisi dijital varlığın 29.700 – 29.800 $ seviyesinde tutunamadığını ve ardından hızla düşerek bir dizi tasfiyeye neden olduğunu belirtti . Bitcoin’in 29.264 $’lık mevcut fiyatı, 566 milyar $’lık piyasa değeri ile gün içinde %3.54’lük bir düşüşü temsil ediyor. Bu düşüş sadece birkaç saat içinde 17 milyar doların üzerinde bir kayba neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bitcoin fiyat hareketi 19 Nisan 2023. Kaynak: Michael van de Poppe
Bitcoin fiyat hareketi 19 Nisan 2023. Kaynak: Michael van de Poppe

Van de Poppe, Bitcoin’in hareketlerini yakından takip ediyor ve kripto para biriminin mevcut değerini koruyamaması konusundaki endişelerini dile getirdi . Ona göre, bu son düşüş piyasa düzeltmesinin bir sonucu ve durumun kısa vadede değişmesi pek olası değil.

BTC’nin değerindeki düşüş, çoğu ani düşüşe hazırlıksız yakalanan yatırımcılar tarafından fark edilmedi. Tasfiyeler, bu düşüşte önemli bir faktör oldu ve birçok tüccar, zararlarını karşılamak için varlıklarını satmak zorunda kaldı.

Bitcoin İçin Sonraki İki Temel Seviye

Ticaret uzmanı, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde kırılması gereken iki önemli seviye belirledi. Ona göre, 29.300 $ seviyesinin kırılması, kısa pozisyonların tasfiye edilmesini tetikleyebilir ve bu da önemli bir fiyat artışına neden olur. Tersine, bu seviyeyi kıramamak BTC fiyatı üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskıya yol açabilir.

Van de Poppe ayrıca BTC’nin önceki aralığına geri dönmesi için 29.700 dolar seviyesinin kırılmasının çok önemli olduğunun altını çizdi. Bu seviye, önemli bir direnç noktasını temsil eder ve bu seviyenin kırılması, yükseliş momentumuna dönüşün sinyalini verir .

Mevcut piyasa düzeltmesi yatırımcılar arasında endişe yaratırken, Van de Poppe kripto para piyasasının uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser olmaya devam ediyor . Piyasanın sağlıklı bir düzeltmeden geçtiğine ve mevcut düşüşün yatırımcılar için daha düşük bir fiyata daha fazla kripto para birimi biriktirme fırsatı olduğuna inanıyor.

1,25 trilyon doları aşmak, Bitcoin’in geçmişte kripto para birimi için önemli bir kilometre taşı olan 6.000 dolar seviyesini aşmasına benziyor.

Gerçekten de piyasa analisti, bu direnç seviyesinin kırılmasının muhtemel olduğuna inanıyor ve bu da toplam piyasa kapitalizasyonunu %30’luk bir artışı temsil ederek 1,65 trilyon dolara çıkarabilecek bir ayı piyasası rahatlama rallisini tetikleyebilir. En iyi senaryoda, piyasa değeri %80’lik bir artışı temsil ederek 2,1-2,2 trilyon dolara ulaşabilir.

Bitcoin Derin Düzeltmeye Giriyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!