Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?

Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?
Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?

Bitcoin bu hafta neden yükselişte?
Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?

Son haftalarda, Bitcoin ( BTC ) bir inişli çıkışlı bir yolculuğa çıktı ve bu ayın başlarında 25.100 dolara kadar düştü. Kripto para birimi iyileşme belirtileri gösterse de, önemli bir atılım için gereken ivmeyi toplamakta zorlanıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bununla birlikte, yatırımcıların kurumsal kripto benimsenmesi için yeni bir potansiyel katalizörü memnuniyetle karşılamasıyla bu hafta BTC için kayda değer kazanımlara tanık olduk .

Ne Oldu?

İlk kripto para birimi, Japonya’nın en büyük yatırım bankası Nomura’nın ‘BTC Benimseme Fonu’nun başlatıldığını duyurmasının ardından bu hafta bir kez daha 27.000 doların üzerine çıktı .

Santiment verilerinin 20 Eylül’de gösterdiğine göre , yeni teklif, kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e yalnızca uzun süre maruz kalma olanağı sağlamak için geliştirildi ve bu da BTC’yi trend kripto para birimleri listesinin en üstüne taşıdı .

BTC, Nomura'nın duyurusunun ardından en çok trend olan kripto para birimi oldu. Kaynak: Santiment
BTC, Nomura’nın duyurusunun ardından en çok trend olan kripto para birimi oldu. Kaynak: Santiment

“Japonya’nın en büyük yatırım bankası Nomura’nın kurumsal yatırımcılar için bir Benimseme Fonu başlatmasının ardından BTC, 27,2 bin dolara yükseldi. Bu, kriptonun geleneksel tüccarların ötesinde ilgilenen tarafların görünürlüğünü artırma çabalarının sonuncusu.”

– Santiment kaydetti.

Yönetim altında 500 milyar dolardan fazla varlığa sahip Japon finans devi Nomura, bir dizi Wall Street devinin bu yılın başlarında spot BTC borsa yatırım fonu ( ETF ) başlatmak için başvuruda bulunmasının ardından kriptoyla ilgilenen kurumsal yatırımcıları hedef alıyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %0,82 artışla 27.142 dolardan el değiştiriyordu.

Geçtiğimiz hafta, önde gelen kripto varlığı %5’ten fazla kazanç elde ederek ayın başında ulaştığı 3 ayın en düşük seviyelerinden toparlandı.

BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

BTC, yılbaşından bu yana en iyi performans gösteren büyük kripto varlıklarından biri olmaya devam ediyor ve 1 Ocak 2023’ten bu yana %65 artış gösterdi.

Bitcoin’in Uyuyan Cüzdanları Uyanıyor

Davranış analizi platformu Santiment, X’te (eski adıyla Twitter) ayrı bir gönderide , Nisan ayından bu yana BTC’nin zincir içi aktivitesinde kayda değer bir sıçrama olduğunu ortaya çıkardı .

Santiment, özellikle faydada önemli bir artış olduğunu ve kripto para biriminin 27.000 dolar seviyesini geri kazanmasıyla “kutuplaştırıcı olduğu kanıtlanan” “büyük bir hareketsiz aktivite artışı” kaydetti.

Bitcoin'in zincir içi aktivite verileri. Kaynak: Santiment
Bitcoin’in zincir içi aktivite verileri. Kaynak: Santiment

Zincir içi veriler, BTC’nin Eylül ayında günde ortalama 1,1 milyon aktif adrese ulaştığını gösteriyor; bu, Nisan 2023’ten bu yana en yüksek seviye.

 

 

Bitcoin Bu Hafta Neden Yükselişte?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!