Bitcoin (BTC) Yükselişin Eşiğinde!

Bitcoin (BTC) Piyasasında Boğa Sinyali Algısı Artıyor!
Bitcoin (BTC) Piyasasında Boğa Sinyali Algısı Artıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) Yükselişin Eşiğinde!

Bitcoin (BTC), spot ETF’nin piyasaya sürülmesiyle 49.000 $’a yükseldi. O zamandan bu yana dalgalı olmaya devam ederek 38.500 $ seviyesine gördü. Ocak ayının güçlü bir şekilde bitmesi durumunda pandemiden bu yana en iyi aylık performansını sergiledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

5 ay üst üste yükseliş…

ABD medya kuruluşlarından Bloomberg’in verilerine göre Bitcoin, pandemi sırasındaki altı aya en yakın kazanım olan art arda beşinci aylık kazanımlarını tamamlama yolunda ilerliyor. Hatırlayacağınız üzere Bitcoin, Ekim 2020’den Mart 2021’e kadar altı ay boyunca aylık artışlar kaydetmişti.

Nisan ayında “2021 boğa sezonu” olarak adlandırılan dönemde Bitcoin 64.000 dolara yükselerek o zamanın rekorunu kırdı. En büyük kripto para birimi daha sonra 29.000 dolara düştü. Kasım 2021’de bugünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı.

GBTC satışları %21’lik kayıp getirdi

Bilindiği üzere SEC, Bitcoin Spot ETF’sini 10 Ocak’ta onayladı. Bu onayın ardından fon 11 Ocak’ta işlem görmeye başladı. Yükseliş 49.000 dolara yükseldi ancak Grayscale’in GBTC fonundaki yoğun satış, fiyatı 38.500 dolara düşürdü. Ancak bu satışlardaki günlük düşüş ve BlackRock ve Fidelity’ye net girişlerdeki artış, BTC fiyatını 44.000 dolara yaklaştırdı.

Bitcoin’in yönüne ilişkin önemli kararlardan birinin ABD Merkez Bankası tarafından 1 Şubat’ta verilmesi planlanıyor. Kurum yeni faiz oranı kararını 1 Şubat’ta açıklamayı planlıyor. Bu arada faiz artırımı beklenmiyor.

Bitcoin (BTC) Yükselişin Eşiğinde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!