Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!

Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!
Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28 Şubat’ta önemli bir zirveye ulaşarak 61.000 doları aştı ve kısa süreliğine 64.000 dolara ulaştı. İki yıldan fazla bir süredir görülmeyen bu olağanüstü fiyat artışı, Bitcoin’in toplam piyasa değerini geçen ay 1,2 trilyon doların üzerine çıkaran etkileyici bir fiyat artışı dönemine işaret ediyor.

Yüzde 15 Oranında Düzeltme Uyarısı Geldi

Bitcoin’in kayda değer yükselişi, Ocak ayında ABD’de işlem görmeye başlayan spot ETF’lere devam eden girişler ve Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen dördüncü bloğun ödül yarılanması beklentileri de dahil olmak üzere bir dizi faktörden kaynaklanıyor. Ancak yatırımcılar mevcut yükseliş eğilimi konusunda temkinli iyimserliğini koruyor ve olası bir düzeltmeye hazırlanıyor.

Matrixport kurucu ortağı Daniel Yan, Bitcoin’in yükselişine ilişkin iyimser hava göz önüne alındığında dikkatli olunması çağrısında bulundu. Yang, önemli bir düzeltme olasılığı konusunda uyardı ve yatırımcılara Nisan sonuna kadar yaklaşık %15’lik bir düşüşe hazırlanmalarını tavsiye etti. Uyarısında Bitcoin fiyatının bu düzeltme sırasında 52.000 ila 53.000 dolar arasına düşebileceğini kaydetti.

Yan, bu potansiyel ayarlamanın zamanlamasının Fed’in faiz beliAltcoin kralı Ethereum (ETH) için Mart ayında yapılması planlanan Dencun güncellemesi ve Bitcoin’in 4. blok ödülü yarılanmasının yaklaşmasıyla Mart ayı, Bitcoin için önemli bir ay olacak gibi görünüyor.rleme toplantıları ve Ekonomik Analiz Bürosu tarafından açıklanan gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) makroekonomik verileri tarafından belirlenebileceğini vurguladı.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Bitcoin İçin Alarm Veriyor

Altcoin kralı Ethereum (ETH) için Mart ayında yapılması planlanan Dencun güncellemesi ve Bitcoin’in 4. blok ödülü yarılanmasının yaklaşmasıyla Mart ayı, Bitcoin için önemli bir ay olacak gibi görünüyor.Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!

Ek olarak, Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi’nin mevcut değeri, Bitcoin’in 69.000 $ civarında zirveye ulaştığı iki yıl önceki piyasa eğilimlerini yansıtıyor. Şu anda 80 seviyesinde bulunan endeks, “aşırı açgözlülüğe” işaret ediyor ve yatırımcılar ile traderlar arasındaki iyimser havayı yansıtıyor ve piyasanın coşkulu olduğu bir dönemde temkinli olunması gerektiğini gösteriyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin (BTC) İçin Yüzde 15’lik Düzeltme Uyarısı Geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!