Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!

Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!
Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!

Bitcoin ve kripto para birimlerinde dün yaşanan hızlı yükseliş yerini bir düzeltmeye bırakmış gibi görünüyor. Bitcoin bir anda 48.400 USD’ye düştü. Bitcoin fiyatındaki bir düşüş kesinlikle kripto para piyasasında panik yaratacağından çoğu yatırımcının paniğe kapılıp satış yapması muhtemeldir. Bu olasılığı değerlendiren Stockmoney analisti Lizards, yatırımcıları uyardı. Analist incelemelerine bakalım.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Yatırımcısının Psikolojisi

Bitcoin’in fiyatı hızla artarken, muhtemelen yatırımcı psikolojisinin doğasından dolayı rallinin devam edeceği hissi oluştu. Bu zihniyet yatırımcıların şu soruları sormasına neden oluyor: Fırsatları kaçırıyor muyuz?

Sorular hızla çoğalırken ortaya çıkan duygularla hareket ediliyor ve piyasa bir anda sanki hep artacakmış gibi kripto paraları ve özellikle Bitcoin’i yüksek fiyatlarla piyasaya sürdü. Daha sonra yaşananlar ise beklentilerin tam tersiydi. Bitcoin ve kripto paralar bir düzeltme sürecinden geçiyor ve fiyat düştüğünde yüksek fiyattan emir giren yatırımcılar fiyatın daha da düşeceği korkusuyla zararına satış yapar.

Her iki durum da aslında yanlış giriş ve yanlış çıkış dönemleridir. Bu durumu değerlendiren Stockmoney Lizards analisti, panik satışına karşı uyarıda bulunarak böyle bir durumda nasıl bir tavır alınması gerektiğini hatırlatıyor.

Popüler Analistten Bitcoin Yatırımcısına Uyarı

Stockmoney Lizards analisti Bitcoin yatırımcılarını uyarırken aşağıda görüldüğü gibi Bitcoin fiyatını paylaşarak örneklendirdi.

Analist Bitcoin yatırımcısına şu klasik hatırlatmayı yapıyor:

“Kripto para birimi Bitcoin fiyatı 50.000 dolara ulaştı. Bir kez daha bu günlerde neden FOMO’nun yani fırsatı kaçırma korkusunun satın alınmaması gerektiğine dair mükemmel bir örnek bu. Ancak kısa vadeli görünüm yine de yükseliş eğilimini sürdürüyor. Şimdi Bitcoin’de alınması gereken kârlar alınıyor.”

Stockmoney Lizards analistinin bu yorumu aslında düşüş yönlü bir satın alma tavsiyesi. Analist, bu seviyelerin giriş seviyeleri olması gerektiğini söyleyerek takipçilerine faydalı tavsiyeler verirken, Bitcoin fiyatına bakıldığında BTC fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 48.900 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Düştü! Analist Panik Yok Dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!