Bitcoin, Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor

Bitcoin, Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor
Bitcoin, Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Bitcoin Paterni, Büyük Bir Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor

Yeni Bitcoin paterni, büyük bir boğa koşusunun başladığını gösteriyor
Yeni Bitcoin Paterni, Büyük Bir Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor

Bitcoin ( BTC ) , genel küresel piyasalardaki olaylardan etkilendikten sonra, varlığın geleceği ve genel kripto sektörüyle ilgili günler süren belirsizliğin ardından sürekli fiyat toparlanmasının işaretlerini veriyor .

BTC’nin birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaşan devam eden rallisi, uzmanların kripto para biriminin boğa koşusunun oyunda olduğunu öne sürmesine yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de, strateji hizmetleri platformu XOR’un CEO’su Aurelien Ohayon, 14 Mart’ta attığı bir tweet’te , BTC’nin Wyckoff modelini oluşturduğuna dikkat çekti ; bu, ilk kripto para biriminin boğa koşusunun 1 milyon dolarlık potansiyel bir hedefle başladığının bir göstergesi.

Bitcoin Wyckoff tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin Wyckoff tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in son boğa koşusu, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında , varlık esas olarak makroekonomik faktörler tarafından hırpalandığı için geçen yıl boyunca genişleyen bir ayı piyasasında solmadan önce yaşandı .

Wyckoff paterni, efsanevi tüccar Richard Wyckoff’un gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için fiyat ve hacim verilerindeki kalıpları tanımlamayı içeren bir analizine dayanmaktadır. Döngü, birikim, işaretleme, dağıtım ve işaretleme dahil olmak üzere dört ana aşamaya bölünmüştür.

Ohayon’un analizine göre, BTC fiyat hareketi , gerileme olarak bilinen satın alma fırsatları sunan yeni destek seviyelerine geri çekilmelerle karakterize edilen işaretleme seviyesine ulaştı . Daha dik geri çekilmeler olan düzeltmeler de meydana gelebilir.

Analiz, teknik göstergelerin devam eden BTC fiyat toparlanmasının yakın bir ralliye işaret edebileceğini gösterdiğini vurgulayan önceki bir Finbold raporunu tamamlıyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC, birkaç haftadır çok az yukarı veya aşağı hareketle yatay işlem görüyordu. Bununla birlikte, Silvergate Bank’ın mali durumu ve SEC’in kripto firmaları düzenlemesi ile ilgili piyasa korkuları, BTC’nin değerini 20.000 doların altına düşüren büyük bir çöküşü ateşledi.

O zamandan beri durum tersine döndü ve BTC kayda değer bir iyileşme kaydetti. Bugün itibariyle BTC, günlük %2’yi aşan kazançlarla 24.797 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında, BTC %12’nin üzerinde yükseldi ve son çöküşünden sonra etkileyici bir geri dönüş sergiledi.

Mevcut Bitcoin seviyelerinden önce, dijital para birimi, fiyat artışının ardından geri çekilmeden önce kısa bir süre için 26.000 $ pozisyonunu geri aldı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin Temelleri

Özellikle, Bitcoin, Amerikan bankacılık sahnesinde kripto dostu Silvergate Bank’ın çöküşünün tetiklediği kaostan kaynaklanan ‘ FUD ‘ (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) ‘yi umursamadı . Bununla birlikte, yetkililer borç verenleri kurtarmaya yardımcı olmak için devreye girdikten sonra BTC bir destek aldı.

Ek olarak analistler, BTC’nin son performansının ABD tüketici fiyat verilerinden destek aldığını ve enflasyonun hala arttığını ancak bir önceki aya göre daha yavaş olduğunu belirtti . Veriler, Federal Rezerv’in faiz oranlarındaki artışı potansiyel olarak yavaşlatmasına veya durdurmasına neden olabilir.

BTC, 13 Mart’ta kripto borsası Binance’in 1 milyar dolarlık endüstri kurtarma fonunu BTC gibi tokenlere dönüştürmeyi planladığını açıklamasının ardından da destek aldı .

Tarihsel fiyat hareketlerini ve düzenleme gibi dış faktörleri hesaba katarak , Bitcoin’in hareketinin bir boğa koşusu olup olmadığını göreceğiz.

 

 

Bitcoin, Boğa Koşusunun Başladığını Gösteriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!