Bitcoin Analizi: Destek ve Direnç Seviyeleri? Düşüş Geliyor Mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Analizi: Destek ve Direnç Seviyeleri? Düşüş Geliyor Mu?

Kripto piyasasında Spot Bitcoin ETF süreci oynaklığı özellikle son dört günde azalmaya devam ediyor. Bu dönemde Bitcoin fiyatının belirgin bir oluşum yapısında olması kısa vadeli olumsuz bir sürece işaret ediyor. Peki bu yazının yazıldığı sırada 40.900 dolardan işlem gören Bitcoin için gelecekte neler olabilir? Gelin hep birlikte öğrenelim.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Grafik Analizi

BTC 2 saatlik grafikte ilk dikkat çeken oluşum yapısı alçalan kanal oluşumudur. Son dönemdeki destek hattının kırılması yatırımcılar için korku ve endişeye neden olurken, bu çubuk oluşumlarının bir formasyon içinde kapatılması Bitcoin’de satışların önüne geçebilir. EMA-21 seviyesinde (mavi çizgi) yükseldikten sonra zorlanan BTC, son çubuk oluşumunda bu seviyenin altında kapandı.

Bitcoin’in 2 saatlik grafiğinde dikkat edilmesi gereken ana destek seviyeleri şunlardır: Seviyeler 41.032/40.687 ve 40.295 dolardır. Özellikle, son çubuk oluşumları sırasında önemli bir destek görevi gören 41.032 doların altında iki saatlik bir kapanış, BTC cephesinde kısa vadeli satış baskısı oluşturacaktır.

2 saatlik grafikte BTC için izlenecek temel direnç seviyeleri şunlardır: Seviyeler 41.236 $/41.544 ve 41.989 $’dır. Bitcoin fiyatı, son günlerde önemli bir engel olan 41.989 dolar seviyesini iki saat içinde aşarsa ivme kazanabilir.

Bitcoin Dominance Grafik Analizi

BTCDOM, Spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasının ardından önemli bir ivme kazandı ancak sonraki gelişmelerin ardından önemli bir düşüş gördü. Düşüş, EMA-200 seviyesinin destek seviyesi olarak hareket etmesiyle yakın zamanda sona erdi. Ancak mevcut süreçte BTCDOM’un dar bir aralıkta sıkışıp kalması nedeniyle destek veya dirençteki bir kırılma, BTC fiyatının yönünü belirleyecek.

BTCDOM grafiğinde dikkat edilmesi gereken ana destek seviyeleri şunlardır: Bunlar 1963/1920 ve 1869 seviyeleridir. Özellikle günlük fiyatın 1963 seviyesinin altında kapanması durumunda BTCDOM seviyesi düşecek ve altcoin piyasasının değeri yükselecektir.

BTCDOM grafiğinde takip edilecek ana direnç seviyeleri şunlardır: Bunlar 2011/2040 ve 2082 seviyeleridir. Özellikle son günlerde büyük bir engel olan 2011 seviyesinin üzerindeki günlük kapanış fiyatı, Bitcoin’in eskisine göre ivme kazanmasına olanak sağlayabilir.

Bitcoin Analizi: Destek ve Direnç Seviyeleri? Düşüş Geliyor Mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!