Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi?

Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi?
Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi? İşte Emtia Gurusu Ne Diyor

Bitcoin altının önüne geçebilir mi? İşte emtia gurusunun söyledikleri
Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi? İşte Emtia Gurusu Ne Diyor

Devam eden ekonomik belirsizlikle birlikte, yatırımcılar potansiyel olarak koruma sağlayabilecek ürünler arıyor. Bu bağlamda, altın ve Bitcoin ( BTC ), gerekli güvenliği sağlamak için uygun seçenekler olarak kabul edilen varlıklar arasındadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu doğrultuda, Bloomberg’deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone , Red Cloud ile yaptığı bir röportajda altının muhtemelen hakimiyetini sergileyeceğini ve değerli metalin yeni zirveler elde etmeye çalıştığı bir zamanda önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam edeceğini öne sürdü. 12 Mayıs’ta televizyon

McGlone’a göre, olası performans, BTC-altın oranı gibi faktörlerle vurgulanıyor. Altının artık birincil bir yatırım varlığı olarak görülmemesine rağmen, Bitcoin’deki yükseliş duruşunu sürdürdüğü için hala riskten kaçan bir varlık olarak değer taşıdığını belirtti.

“BTC konusunda hala iyimserim, ancak altının Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam edeceğini düşünüyorum. Hatırlayın ben BTC altın oranı gibi şeylere bakıyorum; ons başına yaklaşık 14’tür. Hızla gelişen dijitalleşme teknolojisi dünyasında bakıyorum, oradaki dijital bağlantı noktası, belki yüzde birkaçı olmadan altını artık bir yatırım olarak tutamazsınız. Hala bunun riskten kaçan bir varlık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Altının Gelecekte Toparlanma Potansiyeli

McGlone, Bitcoin’e kıyasla gelecekte altın fiyatının rallisine ilişkin belirsizliğini de dile getirdi. Bununla birlikte, enflasyonist baskı ile hem altının hem de BTC’nin olası güvenli liman varlıkları olarak lanse edildiğini belirtmekte fayda var.

Her iki varlık sınıfı da kısmen devam eden bankacılık krizine bağlı olarak son aylarda önemli bir büyüme yaşadı .

McGlone’un son hissiyatı , altının bir durgunlukta , özellikle de bir borsa düşüşü içeriyorsa, muhtemelen BTC’den daha iyi performans göstereceğini gösteren önceki analizini takip ediyor . Bu, her iki varlığın 100 haftalık hareketli ortalamasını gösteren bir grafikte gösterilmektedir.

Bu doğrultuda, Finbold’un 9 Mayıs’ta bildirdiği gibi, altınla ilgili borsa yatırım fonları ( ETF’ler ) son iki ayda %10 artarak, gösterge borsa endeksi SPX’in o dönemdeki %3’lük kazançlarını geride bıraktı .

Mevcut durumda Bitcoin, ilk kripto para birimi 30.000 $’ı geri almaya çalışırken, günlük yaklaşık %1,5’lik artışla 26.810 $’dan işlem görüyor. Kitco verilerine göre değerli metalin ons fiyatı 2.010 Dolar.

Bitcoin Altının Önüne Geçebilir mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!