Bitcoin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?

Bitcoin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?
Bitcoin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Veriler, Bitcoin İçin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?

Teknik veriler, Bitcoin için alım sinyali veriyor; Bir sonraki hamle ne?
Teknik Veriler, Bitcoin İçin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?

Bitcoin ( BTC ), yılın başından bu yana önemli bir büyüme yaşadı; ancak, bu kazanımların bir kısmı son haftalarda kaybedildi ve fiyatı 30.000 $’ın üzerindeyken 26.000 $’ın hemen üzerine düştü ve uzayda birçok kişinin gelecekteki fiyat hareketi konusunda bölünmesine neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Fiyat düşüşüne rağmen kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’in 4 saatlik tablosunda bir satın alma sinyali belirledi. Gelişmekte olan bir Göreceli Güç Endeksi ( RSI ) yükseliş sapma modelini tespit ettikten sonra Martinez, BTC’nin 27.570 dolara kadar yükselebileceğini ve bunun mevcut seviyelerden %4,5’lik potansiyel bir artış anlamına geldiğini söyledi.

Bununla birlikte, kripto uzmanı 12 Mayıs Cuma günü bir tweet’te, BTC’nin mevcut 26.000 $ destek seviyesinin üzerinde tutunup tutunamayacağına bağlı olarak her iki yönde de sallanabileceğini belirtti. Aksi takdirde, BTC %4.49 düşebilir. 25.200 dolar.

“TD Sequential, #Bitcoin 4hr grafiğinde bir satın alma sinyali gösterirken, bir RSI yükseliş sapması gelişiyor. BTC $ 26.000 $’ın üzerinde tutunabilirse, 26.860 $ veya 27.570 $’a yükseliş bekleyebilirsiniz. Bu destek seviyesinin üzerinde tutunamamak, #BTC için 25.200 dolara düşüşü tetikleyebilir.”

– Ali Martinez tweet’te yazdı.

TD Sequential , trendin tükenme anını ve olası fiyat tersine dönüşünü kesin olarak belirlemek için kullanılan iyi bilinen bir teknik analiz (TA) aracını ifade eder.

Bitcoin Şu Anda Neden Düşüşte?

Bir diğer tanınmış kripto ticaret uzmanı Michael van de Poppe, Bitcoin’in şu anda “zayıflık belirtileri gösterdiğini”, altcoin’lerin ise önemli bir geri çekilmeden kurtulmaya devam ettiğini söyledi. BTC’nin uzun pozisyonlara ulaşmadan önce 26.500-26.800$ fiyat aralığını geri kazanması gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde, kripto para birimi 25.000 dolara düşebilir.

Basın zamanında BTC, son 24 saat içinde %3,6 düşüşle 26.362 $ seviyesinde bulunuyordu. Düşüş, bir dizi faktör tarafından tetiklenen daha geniş bir pazar satışlarının ortasında geliyor. Bunlardan biri, son zamanlarda çok yüksek seviyelere ulaşan azalan BTC ücretleri. Bu düşüş şimdi piyasa katılımcılarının satışlarını geciktirmesine neden oluyor.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bunun dışında, enflasyon verilerinin yayınlanmasından hemen sonra kripto para birimlerinden gelen ilk artışa rağmen, beklenenden düşük enflasyon raporu da satışa katkıda bulunmuş olabilir.

Son zamanlardaki fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin, 2023’ün başından bu yana yaklaşık %60 yüksekliğini koruyor. Dünyanın bir numaralı kripto parası, kripto fiyatlarını birkaç yılın en düşük seviyelerine gönderen feci bir 2022’nin ardından bu yıl keskin bir toparlanma gördü.

 

Bitcoin Alım Sinyali Veriyor; Bir Sonraki Hamle Ne?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!