Bitcoin, ABD Dolarını Geride Bıraktı

Bitcoin Nedir ?
Bitcoin Nedir ?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Satın Alma Gücü ABD Dolarını Geride Bıraktı: Finans Dünyasında Oyun Değiştirici mi?

Bitcoin'in satın alma gücü ABD dolarını geride bıraktı: Finans dünyasında oyun değiştirici mi?
Bitcoin’in Satın Alma Gücü ABD Dolarını Geride Bıraktı: Finans Dünyasında Oyun Değiştirici mi?

BRICS ülkeleri – Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika – küresel rezerv para olarak ABD dolarına alternatif bir para birimi getirmeyi düşünürken ve pek çok kişi ABD dolarının artık en iyi para birimi olmayacağı görüşünü dile getiriyor. dünya standardı olan Bitcoin ( BTC ) ikame olarak lanse edildi ve satın alma gücü bunun nedenlerinden biri olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Tesadüf eseri, onunla satın alabileceğiniz ürün ve hizmet miktarını belirleyen USD’nin satın alma gücü yıllar içinde istikrarlı bir şekilde zayıflarken, amiral gemisi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının satın alma gücü 2010’dan bu yana keskin bir şekilde artıyor . Seth olarak bilinen finans analisti tarafından 4 Nisan’da paylaşılan makro karşılaştırma tablosuna göre .

Bitcoin ve USD satın alma gücü. Kaynak: Seth
Bitcoin ve USD satın alma gücü. Kaynak: Seth

Dolar Bitcoin’e Karşı

Spesifik olarak, grafik, 1960’lardan beri düşüşe geçen ve 300’den mevcut 33,2 puana (%88,93) düşen ABD şehir ortalamasında tüketici dolarının satın alma gücü açısından tüm şehirli tüketiciler için Tüketici Fiyat Endeksini (TÜFE) göstermektedir.

Öte yandan, aynı bağlamda, Bitcoin’in satın alma gücü , 2010’da 33’ten mevcut 255 puana hızla tırmanarak veya yalnızca 13 yıllık gözlemlenebilir dönemde %672,73 gibi büyük bir artış gösterdi.

Aynı zamanda, son zamanlarda destekçilerine ve medyaya Florida’daki evinden ABD dolarının düştüğünü söyleyen eski ABD Başkanı Donald Trump da dahil olmak üzere, dünyanın rezerv para birimi olarak doların azalan hakimiyeti konusunda uyarıda bulunan kişilerin listesi büyüyor. “artık dünya standardı olmayacaktı.”

Kaiko’nun araştırması 5 Nisan’da şunları kaydetti:

“Dolar, ABD’deki açık iş ilanlarının sayısından sonra dün bir darbe aldı. beklenenden daha fazla düştü (JOLTS), durgunluk korkularını artırdı. BTC, ABD Doları ile negatif korelasyonlu olmaya devam etse de, korelasyon şimdi neredeyse yok denecek kadar azdır ve önceki yıla göre -%60’tan -%23’e düşmektedir.”

USD ile Bitcoin korelasyonu. Kaynak: Kaiko
USD ile Bitcoin korelasyonu. Kaynak: Kaiko

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu arada, ilk kripto para birimi, son 24 saat içinde %0,93’lük bir artışı temsil eden 28.500 $’lık fiyatla el değiştirdiği sırada, önceki yedi gündeki %4,43’lük ve geçmişteki %27,11’lik pozitif fiyat değişikliğine katkıda bulunuyor. ay, grafiklerin gösterdiği gibi.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

En çok satan kişisel finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba” nın yazarı Robert Kiyosaki de USD’nin geleceği hakkında kuşkulu, takipçilerine Bitcoin, altın ve gümüş satın almalarını tavsiye ediyor ve ABD fiat para birimine şu şekilde atıfta bulunuyor: ” Amerikan imparatorluğunu” sona erdiren ” tuvalet kağıdı ” ve ” sahte para “.

Bitcoin, ABD Dolarını Geride Bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!