Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?
Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi? Uzman, Balaji’nin Tahminini Analiz Ediyor

Bitcoin 90 günde 1 milyon dolara ulaşacak mı? Uzman, Balaji'nin tahminini analiz ediyor
Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi? Uzman, Balaji’nin Tahminini Analiz Ediyor

Bitcoin ( BTC ), Amerika Birleşik Devletleri bankacılık sistemindeki krizden yararlanarak birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaşarak finans dünyasındaki konuşmalara hakim olmaya devam ediyor . Son performans, endüstri uzmanlarını BTC’nin önümüzdeki günlerdeki potansiyel fiyat hareketi hakkında tahminler sunmaya sevk etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Böyle bir projeksiyon, risk sermayedarı ve kripto borsası Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan tarafından 18 Mart’ta bir tweet’te yapıldı .

Balaji, ABD ekonomisinin bir hiperenflasyon aşamasına girmesi nedeniyle BTC’nin 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşacağına inanırken, dünyanın doların devalüasyonuyla katalize edilen büyük değişikliklere tanık olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Ancak, Balaji’nin tahmininin uygulanabilirliğini analiz eden Trader Üniversitesi YouTube kanalının kurucusu Matthew Kratter, MicroStrategy başkanı Michael Saylor tarafından 24 Mart’ta bir tweet’te paylaşıldığı gibi, tahmini “aşırı” ancak “yönsel olarak doğru” olarak nitelendirdi.

Kratter’e göre Balaji’nin tahminini bir pazarlama hilesi olarak görse de, BTC’nin üç ayda 1 milyon dolara ulaşma olasılığı %1-2, ancak varlığın uzun vadede bu fiyat seviyelerine ulaşma potansiyeli var.

“Bitcoin’in bir milyon dolara çıkması konusunda haklı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in jeton başına 5 milyon dolara veya 10 milyon dolara çıkacağından bahsetmiştim, muhtemelen önümüzdeki 90 gün içinde olmayacak. Bence bu biraz pazarlama oyunu. BTC önümüzdeki 90 gün içinde madeni para başına 1 milyon dolara çıkarsa, bunun korkunç bir şey olacağını düşünüyorum. Aslında önemli bir şeyin bozulduğuna dair bir işaret olurdu” dedi .

Bitcoin’in Sürücüleri 1 Milyon Dolar

Kratter, diğer varlıklarda yaygın olan karşı taraf eksikliği ve değer düşürme riskleri nedeniyle varlığın güvenli bir sığınak olarak giderek daha çekici hale geldiğini belirterek, 1 milyon dolarlık BTC’nin oyunda kaldığını öne sürdü. Kripto para birimi , teknoloji hisseleri , banka hisseleri , hisse senedi endeksleri ve altın dahil olmak üzere diğer tüm varlıkların BTC’ye karşı ölçüldüğünde hızla değer kaybettiğini belirtti .

“Gördüğümüz şey, her şeyin Bitcoin’e karşı çöktüğü. Bu, insanların Bitcoin’e kaçtığını söylemenin başka bir yolu. <…> Tüm finansal sistem çözülüyor ve tasarruflar ve sermaye Bitcoin’e taşınıyor. <…> Aslında BTC ağı mali kriz sırasında bile durdurulamıyor gibi görünmeye başlıyor,” diye ekledi Kratter.

Ayrıca yazar, başka bir güvenli liman varlığı olan altının pazar payını BTC’ye kaptırdığına ve ilk kriptoya göre değer kaybettiğine dikkat çekti. Ona göre altın, yatırımcıların bu kriz sırasında aradıkları güvenliği sağlamada başarısız oldu.

İlginç bir şekilde Kratter, Balaji’nin tahmininin, kendisini BTC’nin yaklaşan başarısıyla aynı hizaya getirerek kişisel itibarını güçlendirme girişimi olabileceğine inanıyor. Yine de Kratter, mevcut mali krizin ve Federal Rezerv’in “para yazıcılarını yeniden açmasının” BTC’yi yatırımcılar için çekici bir seçenek haline getirdiğini kabul ediyor.

Kratter, BTC’nin bir ödeme şekli olarak sınırlı kullanımı ve borsaların ve cüzdanların güvenliğiyle ilgili endişeler gibi sınırlamaları olduğunu kabul ederken, varlığın önümüzdeki üç ay içinde 100.000 dolardan işlem göreceğini ve potansiyel olarak 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. mevcut on yılın sonu.

Bitcoin Fiyat Analizi

Haftalarca süren toparlanmanın ardından BTC, 30.000 dolarlık dirençle karşı karşıya. Basın zamanında BTC, günlük yaklaşık %2 kayıpla 27.628 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut BTC fiyatı, varlığın piyasa değerini 531.717 milyar dolara yükselten bir sermaye akışını takip ediyor. Bu çizgide Bitcoin, dünya çapında piyasa değerine göre ilk on varlık kategorisine yeniden girmenin eşiğinde .

Bitcoin 90 Günde 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!