Bitcoin 50.000 Dolara Ulaşacak mı?

15 Ocak'a Kadar Spot Bitcoin ETF'nin Onaylanacağından Emin!
15 Ocak'a Kadar Spot Bitcoin ETF'nin Onaylanacağından Emin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 50.000 Dolara Ulaşacak mı?

Bitcoin fiyatları bugün yükseldi ve bu yazının yazıldığı sırada 21 ayın en yüksek seviyesi olan 47.000 doların üzerine çıktı. Bu ralli, yatırımcıların son dört ayda görülen yükseliş fiyat eğiliminin devam etmesini ummasıyla Bitcoin’e yönelik yükseliş hissini vurgulamaya devam ediyor. Bitcoin fiyatı bugün neden yükseldi? Gelin birlikte öğrenelim.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

ETF Savaşları Devam Ediyor

ABD’den makroekonomik veriler beklenirken dalgalanma ve açık pozisyon sayısının artmasıyla birlikte Bitcoin fiyatları yükselmeye devam ediyor. 8 Ocak’ta tüm Bitcoin ETF Spot başvuru sahipleri resmi olarak sürecin son adımını tamamladı. Şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamakta serbest

Bazı analistler, Bitcoin fiyatının 50.000 dolara doğru bir yükseliş gösterdiğine inanıyor ancak Bitcoin, 2023’te altının iki katından fazla getiri elde edecek ve momentumu 2024’ün başına kadar devam edecek. MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, spot Bitcoin ETF’nin gelişinin, S&P 500’ün kuruluşundan bu yana tüm finans sektörünün başına gelebilecek en büyük şey olacağına inanıyor.

Bitcoin cephesindeki olumlu atmosferin bir sonucu olarak, Bitcoin’in piyasa değeri 5 Aralık 2023’te Berkshire Hathaway’in değerini aşarak bu verilere göre en büyük 10. varlık olarak kaldı. Bitcoin’in gücüne rağmen SEC temkinli olmaya devam ediyor ve 6 Ocak’ta başka bir kripto FOMO uyarısı yayınlıyor.

Bu onayla birlikte Bitcoin’e yönelik yeni talebin 600 milyar dolara ulaşabileceği bildiriliyor. CryptoQuant’taki analistler, ETF’nin onayının Bitcoin’in piyasa değerini 1 trilyon dolar artıracağını tahmin ediyor. Galaxy Digital, Spot Bitcoin ETF’nin fiyatının piyasaya sürülmesinden sonraki ilk yılda %74 artacağını öngörüyor. Geleneksel bankalar bile Bitcoin fiyatlarında yükseliş beklentisi içinde görünüyor. Bunlardan biri, Bitcoin fiyatının 2025 yılı sonuna kadar 200.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Spot Bitcoin ETF başvuru sahipleri tarafından talep edilen son başvurular, herhangi bir finans kurumunun en düşük ücretleri konusunda ücret savaşı potansiyelini vurguluyor. Minimum komisyon 8 Ocak’ta %0,25 olarak belirlendi.

Bitcoin 50.000 Dolara Ulaşacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!