Bitcoin 30 Ağustos 2023 Sonu Fiyatı Belirlendi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 30 Ağustos 2023 Sonu Fiyatı Belirlendi!

Makine öğrenimi algoritması, 31 Ağustos 2023 için Bitcoin fiyatını belirliyor
Bitcoin 30 Ağustos 2023 Sonu Fiyatı Belirlendi!

Ağustos ayının oldukça sakin bir başlangıcının ortasında, Bitcoin’in ( BTC ) performansı, kritik destek seviyesi olan 29.000$’a tehlikeli bir şekilde yaklaştığı için inceleme altına alındı.

4 Ağustos’taki hafif bir artışa rağmen, bazı uzun vadeli BTC sahiplerinin ihtiyatlı bir şekilde kâr elde ettiklerine dair göstergeler var ve 29.000 dolarlık kritik desteğin sağlanamaması durumunda potansiyel olarak daha büyük bir aşağı kayma konusunda endişeli görünüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Amiral gemisi kripto para biriminin yakın vadeli fiyat hareketlerine ilişkin daha kapsamlı içgörüler toplamak için Finbold, PricePredictions tarafından dağıtılan gelişmiş makine öğrenimi algoritmalarından yararlandı .

4 Ağustos’ta gerçekleştirilen algoritma analizi, Bitcoin’in fiyatının Ağustos sonunda yaklaşık 28.071 $’a kademeli bir düşüş yaşayabileceğini ve mevcut değerinden 1.100 $’ın üzerinde bir düşüşü temsil edebileceğini gösteriyor .

31 Ağustos için Bitcoin fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions
31 Ağustos için Bitcoin fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Yukarıdaki tahmin, hareketli ortalama yakınsama farklılığı ( MACD ), göreli güç endeksi ( RSI ), Bollinger Bantları ( BB ) ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç temel teknik göstergeye dayanmaktadır .

Bitcoin Fiyat Analizi

Mevcut ticaret durumu nispeten hafif bir düşüş hissi gösterse de, BTC kısa bir düzeltme dönemi yaşayabilir ve potansiyel olarak 28.500 $ işaretinin altına düşebilir. Ancak böyle bir senaryonun gerçekleşmesi için ayıların 29.100$’daki direnç seviyesini aşması gerekecek .

Mevcut durumda BTC, güne göre %0,55 ve önceki haftaya göre %0,26 marjinal bir artışla 29.176 $’dan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto, 28.698 Dolarlık bir destek seviyesine sahip ve 29.727 Dolardaki psikolojik 30.000 Dolar seviyesinin biraz altında daha fazla dirençle karşı karşıya.

BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Daha geniş eğilimi analiz eden BTC, Temmuz ortasındaki 31.850 dolardan düşüşünden bu yana daha düşük seviyeler yaşıyor. Bu gözlem, piyasa katılımcılarını, uzun vadeli BTC sahiplerinin potansiyel bir fiyat tersine dönüşü için hazırlandıklarını ortaya çıkaran kritik on-chain göstergelerini incelemeye sevk etti.

Böylesine temkinli bir yaklaşım, gelişen piyasa koşullarını ve Bitcoin’in gelecekteki yörüngesini etkileyebilecek olası faktörleri dikkatle izleyen yatırımcılar arasındaki belirsizlik ve ihtiyatlılığın bir karışımını yansıtıyor.

Bitcoin için mevcut piyasa ortamı, yatırımcıların kilit destek ve direnç seviyelerini keskin bir şekilde gözlemlemelerinin yanı sıra teknik göstergeleri ve zincir üstü sinyalleri göz önünde bulundurarak incelikli dinamiklerle işaretleniyor. Bu faktörlerin etkileşimi muhtemelen Bitcoin’in kısa vadeli yörüngesini belirleyecek ve kripto para biriminin yakın gelecekte toparlanmayı başaracağını veya daha fazla düzeltici hareketler yaşayıp yaşamayacağını etkileyecektir.

 

Bitcoin 30 Ağustos 2023 Sonu Fiyatı Belirlendi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!