Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir
Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir

Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık olan Bitcoin , başka bir büyük düşüşün eşiğinde olabilir.  Amiral gemisi kripto para biriminin yakın zamanda kayıplarını artırması ve Kasım 2022’den bu yana en kötü performansını göstermesiyle birlikte, analistler ve yatırımcılar önemli destek ve direnç seviyelerini yakından izliyor.

X sosyal medya platformunda @ali_charts olarak bilinen kripto para analisti Ali’nin yakın zamanda yaptığı bir gözlem, Bitcoin’in 25.400 $’daki desteğini kaybetmesi durumunda 22.650 $’a, hatta 20.590 $’a kadar daha düşük bir düşüş görebileceğini gösteriyor.

Öte yandan Ali, yükseliş eğiliminin sinyalini vermek için kripto para biriminin 28.830 dolarlık direnç seviyesini aşması ve üzerinde kalması gerektiğini belirtiyor.

Tahvil getirilerinde küresel artış

Bloomberg’in raporuna göre , bu gelişmeler, geleneksel olarak kripto para birimleri gibi riskli varlıklardaki dip alımlarını caydıran tahvil getirilerindeki küresel yükselişin arka planında ortaya çıkıyor . Yakın zamanda iki ayın en düşük seviyesi olan yaklaşık 26.000 dolarda işlem gören Bitcoin, bu daha geniş düşünceyi yansıtıyor.

Borçlanma maliyetlerinin uzun bir süre yüksek kalmayı öngörmesi, hisse senetlerinden dijital para birimlerine kadar her alanda değişken yatırımlara olan talebi azaltıyor.

Uzun vadeli bir görünüm

Bununla birlikte, uyarıcı manzaraya rağmen, bazı sektör sesleri kripto para biriminin uzun vadeli geleceği için yükseliş yönünde bir görüş öngörüyor. Kripto ticareti alanında önemli bir isim olan Josh Olszewicz, Bitcoin için iki yıllık hareketli ortalama çarpanının DCA (Dolar Maliyet Ortalaması) değer alanı içinde kaldığını vurguladı . Etkileyici bir şekilde, bu hareketli ortalamanın 5x çarpanı şu anda şaşırtıcı bir şekilde 168.000 $ seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin önümüzdeki aylarda yükselmeye başlarsa bu rakam artabilir ve kripto meraklıları için umut verici bir gelişme olabilir.

Bitcoin 20.000 Dolara DüşebilirBitcoin 20.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!