Biden’ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!

Biden'ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!
Biden'ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden’ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!

Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı
Biden’ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!

Bir dizi ABD’li yasa koyucu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dahil olmak üzere düzenleyicileri kripto düzenlemesi konusunda Kongre ile birlikte çalışmaya çağırdı. “Başkan Gensler’in icra yoluyla düzenlemesi yasa dışıdır ve tüketicileri korumak adına hiçbir şey yapmaz. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, “Biden’ın düzenleyicilerinin, mevzuat yoluyla net kurallar ve sağlam tüketici korumaları sağlamak için Kongre ile birlikte çalışmasının zamanı geldi” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

 

Milletvekilleri Düzenleyicileri Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışmaya Çağırdı

ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments lehine karar verdikten sonra, bazı yasa koyucular düzenleyicileri kripto para birimi düzenlemesi konusunda Kongre ile işbirliği yapmaya çağırdı.

Salı günü Finansal Hizmetler GOP, sosyal medya platformu X’te şunları paylaştı:

Başkan Gensler’in yaptırım yoluyla düzenlemesi yasa dışıdır ve tüketicileri korumak adına hiçbir şey yapmaz. Biden’ın düzenleyicilerinin, mevzuat aracılığıyla net trafik kuralları ve sağlam tüketici korumaları sağlamak için Kongre ile birlikte çalışmasının zamanı geldi.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Kongre üyesi Patrick McHenry (R-NC) de X’te şunları paylaştı: “SEC Başkanı Gary Gensler’in dijital varlık ekosistemine karşı mücadelesi mahkemelerin incelemesi altında parçalanıyor.” Son zamanlarda bir federal yargıç, XRP teklifleri ve satışlarıyla ilgili bir davada menkul kıymetler düzenleyicisine karşı Ripple Labs’ın yanında yer aldı . SEC, kararın bazı kısımlarına itiraz etme niyetini dile getirdi.

McHenry ayrıca SEC’in mahkemelerde kripto şirketlerine karşı verdiği bir mücadeleyi daha kaybetmesinin ” 21. Yüzyıl için FIT Yasası gibi kapsamlı bir düzenleyici çerçevenin neden yasalaştırılması gerektiğinin bir başka örneği olduğunu” belirtti. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ve Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi, Temmuz ayında 21. Yüzyıl Yasası ( HR 4763 ) için Finansal Yenilik ve Teknolojiyi (FIT) kabul etti.

SEC ve Başkan Gary Gensler, kripto endüstrisini düzenlemeye yönelik uygulama merkezli bir yaklaşım benimsedikleri için ağır bir şekilde eleştirildi.

Geçtiğimiz hafta Kongre Üyesi Frank Lucas (R-OK), menkul kıymetler gözlemcisini ve Başkan Gensler’i kural koyma konusunda pervasız bir yaklaşım benimsemekle eleştirdi . “Gary Gensler’in SEC’i, yetersiz ekonomik analiz ve sınırlı kamu girdisi ile pervasız, aceleci kural koyma gündemini takip ediyor ve sermaye piyasalarımızı altüst etme tehdidinde bulunuyor” dedi.

Biden’ın Kripto Düzenlemesi Konusunda Kongre ile Çalışma Çağrısı Yapıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!